- 2022-12-24 12:39:54
✅2022/2023-o‘quv yili uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriat bosqichining 566 nafar talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalariga munosib ko‘rildi.
➡️Prezident davlat stipendiyasi — 72 nafar;
➡️Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi — 100 nafar;
➡️Navoiy nomli davlat stipendiyasi — 234 nafar;
➡️Beruniy nomli davlat stipendiyasi — 95 nafar;
➡️Ulug‘bek nomli davlat stipendiyasi — 26 nafar;
➡️Ibn Sino nomli davlat stipendiyasi — 22 nafar;
➡️Imom al-Buxoriy nomli davlat stipendiyasi — 3 nafar;
➡️Ibroyim Yusupov nomli davlat stipendiyasi — 8 nafar;
➡️To‘lepbergen Qaipbergenov nomli davlat stipendiyasi — 6 nafar.
✍️Prezident davlat stipendiyasi tanlovida ishtirok etib, suhbat bosqichiga tavsiya etilmagan talabalar rektor tomonidan tasdiqlangan sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 3 baravaridagi bir martalik pul mablagʻi bilan mukofotlanadi.
Shuningdek, nomli davlat stipendiyalari tanlovlarida qatnashib, sovrindor boʻlolmagan talabalar ham sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 2 baravaridagi bir martalik pul mablagʻi bilan ragʻbatlantiriladi.
Davlat stipendiyalarini qo’lga kiritgan JizPI talabalari:
Jizzax politexnika instituti talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasi tanlovida g‘olib bo‘ldi.
Kimyoviy texnologiya fakulteti 701-19 Kimyoviy texnologiya (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) guruhi talabasi Mullajonova Ziyodabonu Sayfulla qizi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Z.Mullajonovani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
________________________________________________________________________________
Jizzax politexnika instituti Servis fakulteti 531-20 Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) guruhi talabasi Nimatov Iskandar Alisher o‘g‘li Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
I.Nimatovni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Energetika va radioelektronika fakulteti 421-19 Elektronika va asbobsozlik(tarmoqlar
boʻyicha) guruhi talabasi Santiyev Shaxzod Shuhrat o‘g‘li Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Sh.Santiyevni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Servis fakulteti 502-19 Tashishlarni tashkil etish va transport logistikasi (avtomobil transporti) guruhi talabasi Safarov Qodiri Qoplonbek Abdujalil o‘g‘li Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Q.Safarovni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Qurilish materiallari muhandisligi fakulteti 801-20 QMB va KICh guruhi talabasi Tojiboyeva Nozima Yorqin qizi Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
N.Tojiboyevani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Transport fakulteti 122-19 Avtomobil yo‘llari va aerodromlar guruhi talabasi Irisqulova Kamola Normat qizi Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
K.Irisqulovani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!

Студент Джизакского политехнического института стал победителем конкурса на получение государственной стипендии Президента Республики Узбекистан.
Муллажонова Зиёдабону Сайфулла кизи, студентка химико-технологической (электрохимической) группы 701-19 Джизакского политехнического института, химико-технологического факультета, стала лауреатом Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан.
От всей души поздравляем З.Мулладжонова, его учителей, родителей и членов семьи с этим достижением!
________________________________________________________________________________
Ниматов Искандар Алишер угли, студент группы 531-20 «Учет и аудит (по отраслям и секторам)» факультета обслуживания Джизакского политехнического института, стал лауреатом Государственной стипендии имени Ислама Каримова.От всей души поздравляем Ниматова Искандара, его учителей, родителей и членов семьи с этим достижением!
Сантиев Шахзод Шухрат угли, студент группы электроники и приборостроения 421-19 факультета энергетики и радиоэлектроники Джизакского политехнического института, стал лауреатом государственной стипендии имени Беруни.От всей души поздравляем Сантиева Шахзода, его учителей, родителей и членов семьи с этим достижением!
Сафаров Кадыри Коплонбек, студент группы 502-19, Организация перевозки и транспортная логистика (по видам транспорта), факультета Сервиса Джизакского политехнического института стал лауреатом Берунийской государственной стипендии.От всей души поздравляем Сафарова Кадыри Коплонбека, его учителей, родителей и членов семьи с этим достижением!
Студентка группы 801-20 факультета инженерии строительных материалов Джизакского политехнического института Тожибоева Нозима стала лауреатом государственной стипендии имени  Беруни.Тожибоеву Нозиму, искренне поздравляем ее дочь, педагогов, родителей и членов семьи с этим достижением!
Ирискулова Камола Нормат кизи, студентка 122-19 группы автомобильных дорог и аэродромов транспортного факультета Джизакского политехнического института, стала обладательницей государственной стипендии имени Беруни.От всей души поздравляем Ирискулову Камолу, ее учителей, родителей и членов семьи с этим достижением!