- 2022-12-24 12:39:54
✅2022/2023-o‘quv yili uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriat bosqichining 566 nafar talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalariga munosib ko‘rildi.
➡️Prezident davlat stipendiyasi — 72 nafar;
➡️Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi — 100 nafar;
➡️Navoiy nomli davlat stipendiyasi — 234 nafar;
➡️Beruniy nomli davlat stipendiyasi — 95 nafar;
➡️Ulug‘bek nomli davlat stipendiyasi — 26 nafar;
➡️Ibn Sino nomli davlat stipendiyasi — 22 nafar;
➡️Imom al-Buxoriy nomli davlat stipendiyasi — 3 nafar;
➡️Ibroyim Yusupov nomli davlat stipendiyasi — 8 nafar;
➡️To‘lepbergen Qaipbergenov nomli davlat stipendiyasi — 6 nafar.
✍️Prezident davlat stipendiyasi tanlovida ishtirok etib, suhbat bosqichiga tavsiya etilmagan talabalar rektor tomonidan tasdiqlangan sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 3 baravaridagi bir martalik pul mablagʻi bilan mukofotlanadi.
Shuningdek, nomli davlat stipendiyalari tanlovlarida qatnashib, sovrindor boʻlolmagan talabalar ham sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 2 baravaridagi bir martalik pul mablagʻi bilan ragʻbatlantiriladi.
Davlat stipendiyalarini qo’lga kiritgan JizPI talabalari:
Jizzax politexnika instituti talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasi tanlovida g‘olib bo‘ldi.
Kimyoviy texnologiya fakulteti 701-19 Kimyoviy texnologiya (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) guruhi talabasi Mullajonova Ziyodabonu Sayfulla qizi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Z.Mullajonovani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
________________________________________________________________________________
Jizzax politexnika instituti Servis fakulteti 531-20 Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) guruhi talabasi Nimatov Iskandar Alisher o‘g‘li Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
I.Nimatovni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Energetika va radioelektronika fakulteti 421-19 Elektronika va asbobsozlik(tarmoqlar
boʻyicha) guruhi talabasi Santiyev Shaxzod Shuhrat o‘g‘li Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Sh.Santiyevni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Servis fakulteti 502-19 Tashishlarni tashkil etish va transport logistikasi (avtomobil transporti) guruhi talabasi Safarov Qodiri Qoplonbek Abdujalil o‘g‘li Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
Q.Safarovni, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Qurilish materiallari muhandisligi fakulteti 801-20 QMB va KICh guruhi talabasi Tojiboyeva Nozima Yorqin qizi Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
N.Tojiboyevani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!
Jizzax politexnika instituti Transport fakulteti 122-19 Avtomobil yo‘llari va aerodromlar guruhi talabasi Irisqulova Kamola Normat qizi Beruniy nomli davlat stipendiyasi sovrindori bo‘ldi.
K.Irisqulovani, ustozlarini, ota-onasini va oila a’zolarini ushbu yutuq bilan chin qalbimizdan tabriklaymiz!

A student of Jizzakh Polytechnic Institute won the state scholarship competition of the President of the Republic of Uzbekistan.
Mullajonova Ziyodabanu Sayfulla kizi, a student of the  group 701-19 of the Faculty of Chemical Technology of Jizzakh Polytechnic Institute, won the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan.
We sincerely congratulate Z. Mullajonova, her teachers, parents and family members with this achievement!
________________________________________________________________________________
Nimatov Iskandar Alisher ugli, a student of group 531-20 Accounting and Auditing (by branches and sectors) of Service Faculty of Jizzakh Polytechnic Institute, became the winner of the State Scholarship named after Islam Karimov.
We sincerely congratulate Nimatov Iskandar Alisher ugli, his teachers, parents and family members with this achievement!
Santiyev Shakhzod Shuhrat ugli, a student of the Group 421-19 Electronics and Instrumentation, Faculty of Energy and Radio Electronics of  Jizzakh Polytechnic Institute, won the State Scholarship named after Beruni.
We sincerely congratulate Santiyev Shahzod Shuhrat ugli, his teachers, parents and family members with this achievement!
Safarov Kadiri Koplonbek Abdujalil ugli,the student of the group 502-19(Transport organization and transport logistics) of the Service faculty of  Jizzakh Polytechnic Institute  became the winner of the State Scholarship named after Beruni.
We sincerely congratulate Safarov Kadiri Qoplonbek Abdujalil ugli, his teachers, parents and family members with this achievement!
Tojiboyeva Nozima Yorkin kizi, a student of the group 801-20 of the Faculty of Construction Materials Engineering of  Jizzakh Polytechnic Institute, won the State Scholarship named after Beruni.
We sincerely congratulate Tojiboyeva Nozima Yorkin kizi, her teachers, parents and family members on this achievement!
Irisqulova Kamola Normat kizi, a student of the 122-19 group of roads and airfields of the Faculty of Transport of  Jizzakh Polytechnic Institute, won the State Scholarship named after Beruni.
We sincerely congratulate Iriskulova Kamola Normat kizi, her teachers, parents and family members with this achievement!