Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov Jizzax viloyatiga xizmat safari davomida Jizzax politexnika institutida bo‘ldi
13-fevral kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov Jizzax politexnika institutida bo‘lib, institutning muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif davomida vazir o‘rinbosariga instituti rektori Alisher Usmankulov, prorektorlar, dekan va kafedra mudirlari hamrohlik qildi.
Vazir o‘rinbosari institutda yangidan tashkil etilayotgan Muhandislik maktabi faoliyatini samarali tashkil etish bo‘yicha ko‘rilgan istiqbolli rejalar bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, bugungi kunda ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirishda muhim bo‘lgan yo‘nalishlar hamda tadqiqotchilar e’tibor qaratishi zarur bo‘lgan masalalar yuzasidan fikr almashildi.

On February 13, Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Otabek Mahkamov visited the Jizzakh Polytechnic Institute and got acquainted with the activities of the institute's scientific and practical center for research on alternative energies.
During the visit, the Deputy Minister was accompanied by the rector of the institute, Alisher Usmankulov, vice-rectors, deans and heads of departments.
The Deputy Minister got acquainted with the promising plans for the effective organization of the activities of the newly established School of Engineering at the institute.
They also exchanged views on the areas that are important in carrying out scientific research today and the issues that researchers should pay attention to.