Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov Jizzax viloyatiga xizmat safari davomida Jizzax politexnika institutida bo‘ldi
13-fevral kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Mahkamov Jizzax politexnika institutida bo‘lib, institutning muqobil energiyalarni tadqiq etish ilmiy-amaliy markazi faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif davomida vazir o‘rinbosariga instituti rektori Alisher Usmankulov, prorektorlar, dekan va kafedra mudirlari hamrohlik qildi.
Vazir o‘rinbosari institutda yangidan tashkil etilayotgan Muhandislik maktabi faoliyatini samarali tashkil etish bo‘yicha ko‘rilgan istiqbolli rejalar bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, bugungi kunda ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirishda muhim bo‘lgan yo‘nalishlar hamda tadqiqotchilar e’tibor qaratishi zarur bo‘lgan masalalar yuzasidan fikr almashildi.

13 февраля заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Отабек Махкамов посетил Джизакский политехнический институт и ознакомился с деятельностью Научно-практического центра исследований альтернативной энергетики при институте.
В ходе визита заместителя министра сопровождали ректор института Алишер Усманкулов, проректоры, деканы и заведующие кафедрами.
Заместитель министра подробно рассмотрел перспективные планы по эффективной организации деятельности вновь созданной в институте Инженерной школы.
Они также обменялись мнениями о важных направлениях научных исследований сегодня и вопросах, на которые исследователям следует обратить внимание.