Jizzax politexnika instituti yuriskonsulti Ergasheva Dodar Farmonovna 77 yoshga to‘lishi munosabati bilan tabriklandi.
Institutda uzoq yillar davomida sidqidildan va samarali mehnat qilib kelayotgan D. Ergasheva tavallud ayyomi munosabati bilan institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov tomonidan tabriklanib, esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Tadbir davomida institut rahbariyati tomonidan yuriskonsultga samimiy tilaklar bildirilib, ko‘p yillik mehnat faoliyati va kasbiy fidoyiligi alohida e’tirof etildi.
Mazkur e’tibor va e’tirof D. Ergashevaning yillar davomida to‘plagan boy tajribasi, mas’uliyatli mehnati hamda institut rivojiga qo‘shgan munosib hissasiga bo‘lgan yuksak hurmat ifodasi ekanligi ta’kidlandi.

Уважение к преданным своему делу профессионалам.
Джизакский политехнический институт поздравил своего юридического консультанта, Додар Фармоновну Эргашеву, с 77-летием.
Д. Эргашева, посвятившая многие годы искренней и плодотворной работы институту, была лично поздравлена ректором института, доктором технических наук, профессором Алишером Усманкуловым и награждена памятными подарками.
Во время мероприятия руководство института выразило юридическому консультанту сердечные пожелания и подчеркнуло её многолетнюю профессиональную преданность и трудолюбие.
Было отмечено, что такое внимание и признание отражают высокое уважение к богатому опыту Д. Эргашевой, её ответственному труду и значительному вкладу в развитие института.
Для справки: Додар Фармоновна Эргашева окончила Ташкентский государственный университет в 1973 году. С 1974 по 2006 годы работала на различных ответственных должностях в Джизакской области. С 2009 года она успешно трудится в Джизакском политехническом институте в должности юридического консультанта.