Nukusdagi "Jaslar texnoparki"da Yoshlar akademiyasining navbatdagi assambleyasi oʻtkazildi
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Nukus shahrida joylashgan "Jaslar texnoparki"da Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri oʻrinbosari O.Mahkamov boshchiligida boʻlib oʻtgan assambleyada Yoshlar akademiyasi liderlari hamda aʼzolari ishtirok etdi.
Yoshlar akademiyasi assambleyasida liderlarning faoliyat natijalari haqida soʻz bordi, uchrashuv ishtirokchilaridan tushgan takliflar tinglandi. Ilmiy izlanishlarni rivojlantirish, kreativ tadbirkorlikni ilgari surish, Yoshlar akademiyasining istiqboldagi rejalari hamda dolzarb yoʻnalishlari boʻyicha ochiq muhokama boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, assambleyada institutning Muhandislik komunikatsiyalar va qurilish montaj turlari yo‘nalishi 1-bosqich magistranti, Jizzax viloyati Yoshlar akademiyasi lideri Ilyos Tolliboyev ishtirok etdi.
Assambleya yakunida qoraqalpogʻistonlik bir qator iqtidorli yoshlarga "Yoshlar akademiyasi aʼzosi" belgisi topshirildi.

The next assembly of the Youth Academy was held in "Jaslar Technopark" in Nukus
Leaders and members of the Youth Academy took part in the assembly led by the Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovations O.Mahkamov in "Jaslar Technopark" located in Nukus, Republic of Karakalpakstan.
At the assembly of the Youth Academy, the results of the leaders' activities were discussed, and the suggestions received from the participants of the meeting were heard. An open discussion was held on the development of scientific research, promotion of creative entrepreneurship, future plans and current directions of the Youth Academy.
Also, Ilyas Tolliboyev, a 1st-level master's student of the institute's department of engineering communications and construction assembly, leader of the Youth Academy of Jizzakh region, participated in the assembly.
At the end of the assembly, a number of talented young people from Karakalpakstan were awarded the "Member of the Youth Academy" sign.