Nukusdagi "Jaslar texnoparki"da Yoshlar akademiyasining navbatdagi assambleyasi oʻtkazildi
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Nukus shahrida joylashgan "Jaslar texnoparki"da Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri oʻrinbosari O.Mahkamov boshchiligida boʻlib oʻtgan assambleyada Yoshlar akademiyasi liderlari hamda aʼzolari ishtirok etdi.
Yoshlar akademiyasi assambleyasida liderlarning faoliyat natijalari haqida soʻz bordi, uchrashuv ishtirokchilaridan tushgan takliflar tinglandi. Ilmiy izlanishlarni rivojlantirish, kreativ tadbirkorlikni ilgari surish, Yoshlar akademiyasining istiqboldagi rejalari hamda dolzarb yoʻnalishlari boʻyicha ochiq muhokama boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, assambleyada institutning Muhandislik komunikatsiyalar va qurilish montaj turlari yo‘nalishi 1-bosqich magistranti, Jizzax viloyati Yoshlar akademiyasi lideri Ilyos Tolliboyev ishtirok etdi.
Assambleya yakunida qoraqalpogʻistonlik bir qator iqtidorli yoshlarga "Yoshlar akademiyasi aʼzosi" belgisi topshirildi.

Руководители и члены Молодежной академии приняли участие в сборе под руководством заместителя министра высшего образования, науки и инноваций О.Махкамова в «Технопарке Жаслар», расположенном в г. Нукусе Республики Каракалпакстан.
На съезде Молодёжной академии были обсуждены итоги деятельности руководителей, заслушаны предложения, поступившие от участников встречи. Состоялась открытая дискуссия о развитии научных исследований, популяризации творческого предпринимательства, планах на будущее и текущих направлениях Молодежной академии.
Также в сборе принял участие Ильяс Толлибоев, магистрант 1-го курса кафедры инженерных коммуникаций и строительного монтажа института, руководитель Молодежной академии Джизакской области.
По итогам собрания ряду талантливых молодых людей Каракалпакстана был вручен знак «Член Молодёжной академии».