Joriy yilning 15-oktabr kuni Axborot-kommunatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti bilan hamkorlikda talaba-yoshlar bilan targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi. Targ‘ibot tadbirida Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti Ilmiy tadqiqotlar laboratoriyasi katta ilmiy xodimi, dotsent Sh.Sindarov, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi xodimlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Targ‘ibot tadbirida so‘zga chiqqan Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti Ilmiy tadqiqotlar laboratoriyasi katta ilmiy xodimi, dotsent Sh.Sindarov talaba-yoshlarni Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy institutiga o‘qishga taklif etdi. Institut haqida batafsil ma'lumot berib o‘tdi. Shuningdek, institutda talabalar uchun barcha qulayliklar yaratilganligi, doimiy ravishda yuqori stipendiya bilan ta’minlanishi, a’lo baho olgan talabalar rag‘batlantirilib borilishini ta’kidlab o‘tdi. Shu bilan birgalikda o‘qishga topshirmoqchi bo‘lgan nomzodlar bir qancha talablarga ham javob berishi zarurligini aytib o‘tdi.
Nomzodlarga quyidagi talablar qo‘yilgan:
- Tibbiy ko‘rikdan o‘tishi;
- Psixologik test bajarishi;
- Jismoniy tayyorgarligi sinovdan o‘tkazilishi belgilab qo‘yilgan.
Shuningdek, ushbu targ‘ibot tadbirlarida harbiy institutdagi mavjud tayyorlanadigan mutaxassisliklar haqida batafsil ma’lumotlar berib o‘tildi.
1. Aloqa qo‘shinlari;
2. Axborotlarni kriptografik himoyalash va maxsus aloqa;
3. Axborot texnologiyalari va dasturiy injiniring;
4. Radioelektron razvedka va kurash;
5. Havo hujumidan mudofaa radiotexnika qo‘shinlari;
6. Havo hujumidan mudofaa zenit-raketa qo‘shinlari;
7. Tarmoq va axborot tizimlari xavfsizligi;
8. DXX chegara qo‘shinlari (intellektual tizimlar).
Harbiy institutda kursantlar uchun 2 yillik tahsil, to‘liq byudjet asosida, barcha ta’minotlar davlat hisobidan ta’minlanadi hamda bitiruvchilarga “leytenant” harbiy unvoni taqdim etiladi va qurolli kuchlar tizimiga xizmatga yuboriladi deya o‘z so‘zini yakunladi.

В Джизакском политехническом институте совместно с Военным институтом информационно-коммуникационных технологий и связи организованы встречи со студентами.
15 октября текущего года совместно с Военным институтом информационно-коммуникационных технологий и связи было проведено промо-мероприятие со студентами и молодежью. В акции приняли участие старший научный сотрудник лаборатории научных исследований Военного института информационно-коммуникационных технологий и связи, доцент Ш.Синдаров, сотрудники отдела работы с молодежью, духовности и просвещения, студенты.
Выступая на предвыборном мероприятии, старший научный сотрудник Научно-исследовательской лаборатории Военного института информационно-коммуникационных технологий и связи, доцент Ш. Он дал подробную информацию об институте. Он также отметил, что в институте созданы все условия для студентов, постоянно предоставляются высокие стипендии, поощряются студенты, получившие отличные оценки. В то же время он отметил, что кандидаты, желающие учиться, также должны соответствовать ряду требований.
К кандидатам предъявляются следующие требования:
- Медицинский осмотр;
- Проведение психологического теста;
- Намечается проверка физической подготовки.
Также на данных рекламных мероприятиях была дана подробная информация о специальностях, имеющихся в военном институте.
1. Войска связи;
2. Криптографическая защита информации и специальной связи;
3. Информационные технологии и программная инженерия;
4. Радиоэлектронная разведка и борьба;
5. Радиотехнические войска ПВО;
6. Зенитно-ракетные войска ПВО;
7. Безопасность сетевых и информационных систем;
8. DXX погранвойска (интеллектуальные системы).
Свою речь он завершил словами о том, что 2 года обучения курсантов в военном институте полностью финансируются, все расходы обеспечиваются за счет государства, а выпускникам присваивается воинское звание «лейтенант» и направляются на службу в войска. вооруженные силы.