Jizzax politexnika institutida “Jaholatga qarshi ma’rifat” shiori ostida “Yoshlarning ma’naviy-axloqiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yo‘llari” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Joriy yilning 15-oktyabr kuni institutda tahsil oluvchi talaba-yoshlar ishtirokida institut rektori tomonidan 2024-yil 28-avgustda tasdiqlangan “2024/2025-o‘quv yili davomida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar yo‘nalishida amalga oshiriladigan vazifalar bo‘yicha yillik kalendar reja”ning 109-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida “Jaholatga qarshi ma’rifat” shiori ostida “Yoshlarning ma’naviy-axloqiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yo‘llari” mavzusidagi targ‘ibot tadbiri Jizzax viloyati IIB Terrorizmga qarshi kurashish bo‘limi xodimlari bilan hamkorlikda targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda Jizzax viloyati IIB TQKB bo‘limi boshlig‘i J.Abdullayev, Jizzax viloyat IIB terrorizmga qarshi kurash boshqarmasi tezkor vakili podpolkovnik R.Eshmurodov, institutning Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova va Jizzax shahar mahallalar vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar mavzu yuzasidan batafsil tushuncha va tavsiyalar berishdi.
— Barchamiz yaxshi bilamizki, hozirgi davrda global dunyoda turli xil ijtimoiy-siyosiy jarayonlar ro‘y bermoqda, bunday sharoitda axborot oqimining shiddatli tus olishi, ushbu jarayonda esa to‘g‘ri yo‘ldan adashmasdan, ogohlik bilan harakat qilish davr talabi, — dedi M.Xolbekova.

A meeting was organized at the Jizzakh Polytechnic Institute under the slogan "Enlightenment against ignorance" on the topic "Effective ways to eliminate problems such as crime, drug addiction, immorality, which negatively affect the moral and moral condition of young people."
"Tasks to be implemented in the direction of youth issues and spiritual and educational work during the 2024/2025 academic year" approved by the rector of the institute on August 28, 2024 with the participation of students studying at the institute on October 15 of this year in order to ensure the implementation of paragraph 109 of the annual calendar plan" under the slogan "Enlightenment against ignorance" under the slogan "Effective elimination of problems such as delinquency, drug addiction, immorality, which have a negative effect on the moral and moral condition of young people propaganda event on the topic of "Jizzakh region" was held in cooperation with the counter-terrorism department of the Ministry of Interior of Jizzakh region.
At the event, J.Abdullayev, the head of the Department of Internal Affairs of the Jizzakh Region IIB, Lieutenant Colonel R. Eshmurodov, the operative representative of the Anti-Terrorism Department of the IIB of the Jizzakh Region, M.Kholbekova, the head of the Youth Work, Spirituality and Enlightenment Department of the institute. and representatives of Jizzakh city neighborhoods took part.
Speakers at the event gave detailed insights and recommendations on the topic.
"We all know very well that various socio-political processes are taking place in the global world at the present time. In such conditions, the flow of information becomes intense, and in this process, it is the need of the time to act with awareness, without going astray," he said. M. Kholbekova.
At the end of the meeting, the officials gave sufficient answers to the questions asked by the students.