Jizzax politexnika institutida “Jaholatga qarshi ma’rifat” shiori ostida “Yoshlarning ma’naviy-axloqiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yo‘llari” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Joriy yilning 15-oktyabr kuni institutda tahsil oluvchi talaba-yoshlar ishtirokida institut rektori tomonidan 2024-yil 28-avgustda tasdiqlangan “2024/2025-o‘quv yili davomida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar yo‘nalishida amalga oshiriladigan vazifalar bo‘yicha yillik kalendar reja”ning 109-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida “Jaholatga qarshi ma’rifat” shiori ostida “Yoshlarning ma’naviy-axloqiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yo‘llari” mavzusidagi targ‘ibot tadbiri Jizzax viloyati IIB Terrorizmga qarshi kurashish bo‘limi xodimlari bilan hamkorlikda targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda Jizzax viloyati IIB TQKB bo‘limi boshlig‘i J.Abdullayev, Jizzax viloyat IIB terrorizmga qarshi kurash boshqarmasi tezkor vakili podpolkovnik R.Eshmurodov, institutning Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova va Jizzax shahar mahallalar vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar mavzu yuzasidan batafsil tushuncha va tavsiyalar berishdi.
— Barchamiz yaxshi bilamizki, hozirgi davrda global dunyoda turli xil ijtimoiy-siyosiy jarayonlar ro‘y bermoqda, bunday sharoitda axborot oqimining shiddatli tus olishi, ushbu jarayonda esa to‘g‘ri yo‘ldan adashmasdan, ogohlik bilan harakat qilish davr talabi, — dedi M.Xolbekova.

В Джизакском политехническом институте под лозунгом «Просвещение против невежества» была организована встреча на тему «Эффективные пути устранения таких проблем, как преступность, наркомания, безнравственность, которые негативно влияют на морально-нравственное состояние молодежи».
«Задачи, подлежащие реализации по направлению молодежной и духовно-просветительской работы в 2024/2025 учебном году», утвержденные ректором института 28 августа 2024 года с участием студентов, обучающихся в институте 15 октября настоящего времени. году в целях обеспечения выполнения пункта 109 годового календарного плана» под лозунгом «Просвещение против невежества» под лозунгом «Эффективное устранение таких проблем, как правонарушения, наркомания, безнравственность, оказывающих негативное воздействие на моральный и Пропагандистское мероприятие по моральному состоянию молодежи на тему «Джизакская область» проведено совместно с управлением по борьбе с терроризмом МВД Джизакской области.
На мероприятии выступили начальник ОВД Джизакской области МИБ Дж.Абдуллаев, подполковник Р.Эшмуродов, оперативный представитель управления по борьбе с терроризмом МИБ Джизакской области, М.Холбекова, В мероприятии приняли участие заведующий отделом молодежной работы, духовности и просвещения института и представители районов города Джизака.
Спикеры на мероприятии дали подробные разъяснения и рекомендации по теме.
«Все мы прекрасно знаем, что в настоящее время в глобальном мире происходят различные социально-политические процессы. В таких условиях поток информации становится интенсивным, и в этом процессе необходимостью времени является действовать слаженно. осознанность, не сбиваясь с пути», — сказала М. Холбекова.