Energetika muhandisligi va Transport muhandisligi fakultetlari talaba-yoshlari ishtirokida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi
Institut rektori tomonidan 2024-yil 28-avgustda tasdiqlangan “2024-2025-o‘quv yili davomida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar yo‘nalishida amalga oshiriladigan vazifalar bo‘yicha yillik kalendar reja”sining 142-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida 2024-yil 24-oktabr kuni Energetika muhandisligi va Transport muhandisligi fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Intellektual o‘yinda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova, Energetika muhandisligi fakultetining Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari, tyutorlar, talaba-yoshlar ishtirok etdi. Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova intellektual o‘yinni ochib berib, yurtimizda yoshlarga oid bir qancha islohotlar amalga oshirilib kelinayotganligi, shuningdek, institutda ham talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil maqsadida bir qancha ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, turli xil ko‘rik-tanlovlar, ularning dunyoqarashini yanada kengaytirish uchun adiblarning kitoblari asosida har hafta kitobxonlik tanlovlari o‘tkazilib kelinayotganligini ta’kidlab o‘tdi.
Shundan so‘ng intellektual o‘yin boshlandi. Intellektual o‘yinda fakultetlardan quyidagi jamoalar ishtirok etdi:
Energetika muhandisligi fakultetidan:
1. “Yetakchilar” jamoasi;
2. “Omadlilar” jamoasi;
3. “Kelajak” jamoasi;
4. “Zukkolar” jamoasi;
5. “Adolat” jamoasi;
6. “Manuchehr izdoshlari” jamoasi;
Transport muhandisligi fakultetidan:
7. “Transport” jamoasi;
Intellektual o‘yin yakunida I o‘rinni Energetika muhandisligi fakultetining “Zukkolar” jamoasi, II o‘rinni Energetika muhandisligi fakultetining “Omadlilar” jamoasi, III o‘rinni Energetika muhandisligi fakultetining “Adolat” jamoasi egallashdi.

Implementation of item 142 of the "Annual calendar plan on tasks to be carried out in the direction of youth issues and spiritual and educational work during the 2024-2025 academic year" approved by the rector of the institute on August 28, 2024 "Zakovat" intellectual game was held on October 24, 2024 with the participation of students of the Faculty of Power Engineering and Transport Engineering.
M. Holbekova, Head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Enlightenment, Deputy Dean of the Faculty of Energy Engineering for Work with Youth, tutors, and students took part in the intellectual game. M. Kholbekova, the head of the youth work, spirituality and enlightenment department, revealed the intellectual game and said that a number of youth reforms are being implemented in our country, and the free time of students and youth is meaningfully organized in the institute. In order to further expand their worldview, several spiritual-educational events, various viewing contests, reading contests based on the books of writers are being held every week.
After that, the intellectual game began. The following teams from the faculties took part in the intellectual game:
From the Faculty of Power Engineering:
1. "Leaders" team;
2. "Lucky" team;
3. "Kelajak" team;
4. "Zukkolar" team;
5. "Adolat" team;
6. "Followers of Manuchehr" team;
From the Faculty of Transport Engineering:
7. "Transport" team;
At the end of the intellectual game, the 1st place was won by the "Zukkolar" team of the Faculty of Power Engineering, the 2nd place by the "Lucky" team of the Faculty of Power Engineering, and the 3rd place by the "Justice" team of the Faculty of Power Engineering.