Talabalar teatr studiyasi tomonidan shoir, dramaturg Hamid Olimjon hamda shoira Zulfiya hayoti va ijodiga bag‘ishlangan sahna asari namoyish etildi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 1-avgustdagi “Oliy ta’lim, muassasalarida “Ma’rifat ulashib” loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 275-son buyrug‘i 5-ilovasi “Adiblar xiyobonida o‘tkaziladigan tadbirlarning samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha 2024-2025 o‘quv yiliga mo‘jallangan chora-tadbirlar dasturi” 3-bandida “Talabalar teatr studiyalari tomonidan Adiblar xiyobonida haykallari o‘rnatilgan atoqli adiblarning hayoti, faoliyati va asarlari asosida o‘tkazilgan sahna ko‘rinishlarini namoyish etish” vazifasi belgilangan. Berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida institutda joriy yilning 30-oktabr kuni Talabalar teatr studiyasi tomonidan shoir, dramaturg Hamid Olimjon hamda shoira Zulfiya hayoti va ijodiga bag‘ishlangan sahna asari namoyish etildi.
Asardagi voqealar rivoji Hamid Olimjon va Zulfiyaxonimning tanishuvlaridan boshlanadi. Yaʼni bu davrda Hamid Olimjon mashhur, el tanigan shoir, Zulfiyaxonim esa sheʼriyatga endi kirib kelayotgan yosh ijdokorlardan edi. Ikki ijodkor bir-biriga koʻngil qoʻyib turmush qurishadi. Endi baxtli hayot kechiramiz deganda qatagʻon yillarining qora bulutlari ularning ham osmonini qoplaydi. Hamid Olimjon tinim bilmay Oʻzbek adabiyotiga xizmat qilish bilan birga oʻz ijodini yanada kuchaytiradi. Afsuski ularning baxti uzoqqa cho‘zilmaydi. Hamid Olimjon avto halokatga uchrab o‘g‘ir jarohatdan keyin hayotdan ko‘z yumadi.

Appendix 5 of Order No. 275 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation dated August 1, 2024 "On measures to implement the project "Sharing Enlightenment" in institutions of higher education" The program of measures for the 2024-2025 academic year to further increase the effectiveness of the activities held on Adiblar Alley" in paragraph 3 "Based on the lives, activities and works of famous writers whose statues were installed on Adiblar Alley by student theater studios The task of "showing the performed scenes" is defined. In order to ensure the performance of the assigned tasks, on October 30 of this year, the Student Theater Studio presented a play dedicated to the life and work of the poet, dramatist Hamid Olimjon and the poetess Zulfia.
The development of events in the work begins with the introduction of Hamid Olimjon and Zulfiya Khanim. That is, during this period, Hamid Olimjon was a famous and well-known poet, and Zulfiyakhanim was one of the young creators who were just getting into poetry. Two creative people get married after falling in love with each other. The black clouds of the years of repression cover their sky when they say they are living a happy life now. Hamid Olimjon tirelessly serves Uzbek literature and strengthens his creativity. Unfortunately, their happiness will not last long. Hamid Olimjon died after being seriously injured in a car accident.