Jizzax politexnika institutida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor boshchiligida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Eshbekova, Talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit baqarorligini ta’minlashga mas’ul bo‘lgan rektor maslahatchisi Sh.Madaminov, institut Kasaba uyushmasi raisi Q.Takaboyev, Axborot-resurs markazi direktori o‘rinbosari B.Tursunova, institut yuriskonsulti D.Ergasheva, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar, yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi hamda koordinatorlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda yakunlanayotgan oy sarhisob qilindi, istiqboldagi rejalar belgilab olindi. Jumladan, dastlab yakunlanayotgan oy davomida yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar tahlil qilindi va mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi. Shuningdek, joriy o‘quv yilida amalga oshiriladigan ma’naviy-ma’rifiy ishlar, talabalarning talabalar turar joyi hamda ijara xonadonlariga joylashganligi, sport bilan doimo hamnafas bo'lish maqsadida tashkil etilayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi”, “Talabalar ligasi” sport musobaqalarining olib borilish tartibi to‘g‘risida va boshqa muhim masalalar yuzasidan kelishib olindi. Mas’ullarning axboroti tinglanib, ularga kerakli topshiriqlar yuklatildi.

Подведены итоги уходящего месяца и определены планы на будущее
В Джизакском политехническом институте под руководством первого проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе прошла встреча.
На встрече выступили первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательной работе С.Эшбекова, советник ректора по обеспечению стабильности социально-духовной среды среди студентов Ш.Мадаминов, председатель профсоюза института К. Такабоев, заместитель директора Информационно-ресурсного центра Б.Турсунова, юрисконсульт института Д.Эргашева, заведующая отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения М.Холбекова, сотрудники координационного отдела размещения студентов, заместители декана приняли участие факультеты по работе с молодёжью, воспитатели, руководители и координаторы первичной организации молодёжного союза.
На заседании были подведены итоги завершившегося месяца, определены планы на будущее. В частности, сначала были проанализированы недостатки, допущенные за последний месяц, и даны соответствующие задания ответственным лицам. Также представлена ​​духовно-просветительская работа, которая будет проводиться в текущем учебном году, размещение студентов в студенческом общежитии и арендованных квартирах, итоги спортивных соревнований «Олимпиады пяти инициатив», «Студенческой лиги», которые организуются в г. Чтобы всегда быть в курсе спорта, был согласован порядок прибытия и другие важные вопросы. Информация должностных лиц была заслушана и им были поставлены необходимые задачи.