Jizzax politexnika institutida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor boshchiligida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Eshbekova, Talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit baqarorligini ta’minlashga mas’ul bo‘lgan rektor maslahatchisi Sh.Madaminov, institut Kasaba uyushmasi raisi Q.Takaboyev, Axborot-resurs markazi direktori o‘rinbosari B.Tursunova, institut yuriskonsulti D.Ergasheva, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim xodimlari, fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar, yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi hamda koordinatorlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda yakunlanayotgan oy sarhisob qilindi, istiqboldagi rejalar belgilab olindi. Jumladan, dastlab yakunlanayotgan oy davomida yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar tahlil qilindi va mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi. Shuningdek, joriy o‘quv yilida amalga oshiriladigan ma’naviy-ma’rifiy ishlar, talabalarning talabalar turar joyi hamda ijara xonadonlariga joylashganligi, sport bilan doimo hamnafas bo'lish maqsadida tashkil etilayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi”, “Talabalar ligasi” sport musobaqalarining olib borilish tartibi to‘g‘risida va boshqa muhim masalalar yuzasidan kelishib olindi. Mas’ullarning axboroti tinglanib, ularga kerakli topshiriqlar yuklatildi.

A meeting was held at the Jizzakh Polytechnic Institute under the leadership of the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs.
At the meeting, S. Eshbekova, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, Sh. Madaminov, the rector's adviser responsible for ensuring the stability of the social and spiritual environment among students, the institute's Trade Union chairman K.Takaboyev, deputy director of the Information and Resource Center B.Tursunova, legal consultant of the institute D.Ergasheva, head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Enlightenment M.Kholbekova, Student Accommodation employees of the coordinating department, deputy deans of the faculties for working with youth, tutors, leaders and coordinators of the primary organization of the youth union participated.
At the meeting, the ending month was summarized, future plans were defined. In particular, at first, the deficiencies that were made during the last month were analyzed and relevant tasks were given to those in charge. Also, the spiritual and educational work that will be carried out in the current academic year, the placement of students in student housing and rented apartments, the results of the "Five Initiatives Olympiad", "Student League" sports competitions, which are organized in order to always keep up with sports. It was agreed on the order of arrival and other important issues. The information of the officials was heard and the necessary tasks were assigned to them.