2024-yil 4-noyabr kuni institut rektori tomonidan 2024-yil 28-avgustda tasdiqlangan “2024/2025-o‘quv yili davomida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar yo‘nalishida amalga oshiriladigan vazifalar bo‘yicha yillik kalendar reja”ning 174-bandi ijrosini ta’minlash maqsadida Transport muhandisligi fakultetida “O‘zbekistonda din va davlat munosabatlari, diniy va dunyoviylik uyg‘unligi” mavzusidagi tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasida dinga bo‘lgan munosabat, diniy tashkilotlar, din va dunyoviylik uyg‘unligi, Konstitutsiyada fuqarolarga berilgan imkoniyatlar, Prezidentimizning BMTning 72 sessiyasidagi taklifi haqida talabalarga "Ijtimoiy fanlar" kafedrasi katta o‘qituvchisi B.Rashidova tomonidan batafsil ma'lumotlar berildi.
Navbatda so‘zga chiqqan "Ijtimoiy fanlar" kafedrasi dotsenti Q.Razzoqov dinning mazmun-mohiyati, funksiyalari va dinlarning bir-biridan farqli jihatlari xususida gapirib o‘tdi.
Dinlarni yaxshi tushunmaslik natijasida yoshlarni turli xil oqimlarga kirib qolishi haqida alohida to‘xtalib o‘tdi.

On November 4, 2024, the rector of the institute approved the "Annual calendar plan for tasks to be carried out in the direction of youth issues and spiritual and educational work during the 2024/2025 academic year" In order to ensure the implementation of Article 174 of the Law, the Faculty of Transport Engineering held an event on the topic of "Religion and state relations, harmony of religion and secularism in Uzbekistan".
At the event, B.Rashidova, a senior teacher of the "Social Sciences" department, gave detailed information to the students about the attitude to religion in the Republic of Uzbekistan, religious organizations, the harmony of religion and secularism, the opportunities given to citizens in the Constitution, the President's proposal at the 72nd session of the UN. given
Q. Razzokov, associate professor of the "Social Sciences" department, spoke about the essence, functions and different aspects of religion.
He emphasized the fact that young people get involved in different currents as a result of not having a good understanding of religions.