2024-yil 5-noyabr kuni Jizzax politexnika institutida Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika kengashlarining O‘zbekistondagi filiali YPIP (Young Professional Internship Program 2025) dasturining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Taqdimot YPIP dastur koordinatori – Azizaxon Nuriddinova tomonidan amalga oshirildi.
Tadbirda institutning talabalari ishtirok etib, dastur taqdim etadigan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot olishdi. YPIP dasturi ishtirokchilarga O‘zbekistondagi kichik, o‘rta va yirik xorijiy kompaniyalarda stajirovka o‘tish imkoniyatini beradi. Taqdimot davomida, dasturda ishtirok etish, nafaqat professional malakani oshirish, balki yangi bilimlar olish, tajriba orttirish va mehnat bozorida raqobatbardoshlikni oshirishga yordam berishi alohida ta’kidlandi.
Tadbirda ariza topshirish jarayoni, dasturga qo‘yiladigan talablar va stajirovka o‘tish uchun tashkilotlar bilan hamkorlik haqida batafsil ma’lumot berildi. Azizaxon Nuriddinova talabalar tomonidan berilgan savollarga javob berib, dasturga muvaffaqiyatli tayyorgarlik ko‘rish va saralash jarayonida imkoniyatlarni maksimal darajada oshirish bo‘yicha amaliy maslahatlar taqdim etdi.

5 ноября 2024 года в Джизакском политехническом институте состоялась презентация программы YPIP (Young Professional Internship Program 2025), организованная филиалом Американских советов по международ
5 ноября 2024 года в Джизакском политехническом институте состоялась презентация программы YPIP (Young Professional Internship Program 2025), организованная филиалом Американских советов по международному образованию в Узбекистане.
Презентацию провела координатор программы YPIP – Азизахон Нуриддинова.
На мероприятии присутствовали студенты института, которые получили подробную информацию о возможностях, предлагаемых программой YPIP. Программа предоставляет участникам возможность пройти стажировку в малых, средних и крупных зарубежных компаниях Узбекистана. В ходе презентации было подчеркнуто, что участие в YPIP позволяет не только улучшить квалификацию, но и расширить горизонты, а также повысить конкурентоспособность на рынке труда.
Особое внимание было уделено процессу подачи заявок, требованиям к кандидатам, а также выбору организаций-партнеров, которые будут принимать стажеров. Азизахон Нуриддинова также ответила на вопросы студентов, поделившись практическими советами по подготовке к программе и увеличению шансов на успех.