Mazkur musobaqada Jizzax politexnika instituti professor-o‘qituvchilari, xodimlari hamda talaba-yoshlari faol ishtirok etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sport vazirligi, Yengil atletika federatsiyasi, “Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integratori uzinfocom” ma’suliyati cheklangan jamiyati, O‘zbekiston talabalar sporti assotsiatsiyasi hamkorlikda talaba-yoshlarni sog‘lom hayotga targ‘ib qilish, ularni doimiy sport bilan shug‘ullanishi uchun “Talaba-yugur” ko‘ngililar yugurish sport musobaqasini o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi 2024-yil 23-avgustdagi 29-sonli qo‘shma qarori ijrosi bo‘yicha 2024-yil 16-noyabr kuni Jizzax viloyatida joylashgan oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida “Talaba - yugur” sport musobaqasi o‘tkazildi. Mazkur sport musobaqasida Jizzax politexnika institutining 200 ga yaqin ko‘ngilli talaba-yoshlari, professor-o‘qituvchilar hamda xodimlari faol qatnashdilar.

В Джизаке прошли спортивные соревнования «Студент – беги»
В этом конкурсе активное участие приняли профессора, сотрудники и студенты Джизакского политехнического института.
Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерство спорта, Федерация легкой атлетики, Общество с ограниченной ответственностью «Узинфоком, единственный интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем», Ассоциация студенческого спорта Узбекистана содействие здоровому образу жизни студентов и молодежи во взаимодействии, порядок проведения волонтерских соревнований по бегу «Студенческий забег» в целях стимулирования их к регулярным занятиям спортом. 16 ноября 2024 года проведено спортивное соревнование «Студент-бег» между высшими учебными заведениями, расположенными в Джизакской области в соответствии с совместным решением №29 от 23 августа 2024 года. Около 200 студентов-добровольцев, преподавателей и сотрудников Джизакского политехнического института приняли активное участие в этом спортивном соревновании.