Jizzax politexnika institutida o‘rta maxsus va kasbiy ta’lim muassasalari pedagog kadrlarining attestatsiya sinovlari bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Maktabgacha, umumiy o‘rta, o‘rta maxsus, professional va maktabdan tashqari ta’lim tashkilotlari pedagog kadrlarini attestatsiyadan o‘tkazish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 17-sentabrdagi 572-son qaroriga asosan Jizzax politexnika institutida malaka (test) sinovlari bo‘lib o‘tmoqda.
Test sinovlari kuniga ikki smenada o‘tkazilmoqda:
1-smena — 09:30 dan 11:30 ga qadar;
2-smena — 14:30 dan 16:30 ga qadar.
Test sinovlari to‘liq videokuzatuv ostida onlayn translyatsiya qilinmoqda va jarayonlarni onlayn kuzatib borish imkoniyati yaratilgan.
Test jarayonlarini oʻtkazish uchun kompyuterlar shay holatga keltirilgan. Jarayonlar shaffofligini ta‘minlash maqsadida universitet korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi nazorat qilib bormoqda.

The Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan "On measures to improve the procedure for certification of pedagogic personnel of preschool, general secondary, secondary special, professional and extracurricular educational organizations" dated September 17, 2021 Based on the decision No. 572, qualification (test) tests are being held at Jizzakh Polytechnic Institute.
Tests are held in two shifts a day:
1st shift — from 09:30 to 11:30;
2nd shift — from 14:30 to 16:30.
The tests are being broadcast online under full video surveillance and it is possible to follow the proceedings online.
Computers are ready for testing. In order to ensure the transparency of the processes, the department of management of the anti-corruption "Compliance-control" system is monitoring the university.