Jizzax politexnika institutida o‘rta maxsus va kasbiy ta’lim muassasalari pedagog kadrlarining attestatsiya sinovlari bo‘lib o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Maktabgacha, umumiy o‘rta, o‘rta maxsus, professional va maktabdan tashqari ta’lim tashkilotlari pedagog kadrlarini attestatsiyadan o‘tkazish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 17-sentabrdagi 572-son qaroriga asosan Jizzax politexnika institutida malaka (test) sinovlari bo‘lib o‘tmoqda.
Test sinovlari kuniga ikki smenada o‘tkazilmoqda:
1-smena — 09:30 dan 11:30 ga qadar;
2-smena — 14:30 dan 16:30 ga qadar.
Test sinovlari to‘liq videokuzatuv ostida onlayn translyatsiya qilinmoqda va jarayonlarni onlayn kuzatib borish imkoniyati yaratilgan.
Test jarayonlarini oʻtkazish uchun kompyuterlar shay holatga keltirilgan. Jarayonlar shaffofligini ta‘minlash maqsadida universitet korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi nazorat qilib bormoqda.

Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по совершенствованию порядка аттестации педагогических кадров дошкольных, общих средних, средних специальных, профессиональных и внешкольных образовательных организаций» от 17 сентября 2021 года На основании решения №572 квалификация (тестовые) испытания проводятся в Джизакском политехническом институте.
Испытания проводятся в две смены в день:
1-я смена — с 09:30 до 11:30;
2-я смена — с 14:30 до 16:30.
Испытания транслируются онлайн под полным видеонаблюдением, за ходом испытаний можно следить онлайн.
Компьютеры готовы к тестированию. В целях обеспечения прозрачности процессов в университете осуществляет мониторинг отдел управления антикоррупционной системы «Комплаенс-контроль».