“Prokuror va yoshlar” uchrashuvi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik!” shiori ostida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi. Uchrashuvda Jizzax politexnika instituti professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalari ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov, Yoshlar ishlari agentligi Jizzax shahar bo‘limi boshlig‘i Farzona Adilova, Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Shavkat Sharipov, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Sanobar Eshbekova, fakultetlarning Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Talabalarga tavsiyalar ochiq muloqot va savol-javoblar asosida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati doirasida Qonun, Farmon, qaror va barcha me’yoriy hujjatlar va keng ko‘lamli amaliy islohotlari mazmun-mohiyatini aytib o‘tdi. Bugungi kunda yoshlarning erishayotgan natijalari e’tirof etildi. Yoshlar o‘rtasida yuzaga kelayotgan ayrim ko‘ngilsiz holatlar ya’ni huquqbuzarlik, jinoyatchilik kabi illatlar va uning oqibatlari hayotiy misollar orqali tushintirildi.

"Let's unite the youth of New Uzbekistan!" at the Jizzakh State Pedagogical University. a meeting was held under the slogan "Prosecutor and youth". Professors, employees and students of Jizzakh Polytechnic Institute also participated in the meeting.
At the meeting, Jizzakh Regional Prosecutor Bakhtiyor Ibrohimov, Head of Jizzakh City Department of Youth Affairs Agency Farzona Adilova, Rector of Jizzakh State Pedagogical University Shavkat Sharipov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs Sanobar Eshbekova, Youth of the faculties Deputy Deans, tutors and students took part in the meeting.
Recommendations to students At the meeting, which was held on the basis of open dialogue and question-and-answer, Jizzakh regional prosecutor Bakhtiyor Ibrohimov explained the essence of the Law, Decree, decision and all normative documents and large-scale practical reforms within the framework of the state policy regarding youth in our country. 'tdi. Today, the results achieved by young people have been recognized. Some unpleasant situations that occur among young people, i.e. vices such as delinquency, crime, and its consequences were explained through real-life examples.