“Prokuror va yoshlar” uchrashuvi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik!” shiori ostida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi. Uchrashuvda Jizzax politexnika instituti professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalari ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov, Yoshlar ishlari agentligi Jizzax shahar bo‘limi boshlig‘i Farzona Adilova, Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Shavkat Sharipov, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Sanobar Eshbekova, fakultetlarning Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Talabalarga tavsiyalar ochiq muloqot va savol-javoblar asosida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati doirasida Qonun, Farmon, qaror va barcha me’yoriy hujjatlar va keng ko‘lamli amaliy islohotlari mazmun-mohiyatini aytib o‘tdi. Bugungi kunda yoshlarning erishayotgan natijalari e’tirof etildi. Yoshlar o‘rtasida yuzaga kelayotgan ayrim ko‘ngilsiz holatlar ya’ni huquqbuzarlik, jinoyatchilik kabi illatlar va uning oqibatlari hayotiy misollar orqali tushintirildi.

Встреча «Прокурор и молодежь»
«Объединим молодежь Нового Узбекистана!» в Джизакском государственном педагогическом университете. Встреча прошла под лозунгом «Прокурор и молодежь». Во встрече также приняли участие профессора, сотрудники и студенты Джизакского политехнического института.
На встрече выступили прокурор Джизакской области Бахтиёр Иброхимов, руководитель Джизакского городского управления по делам молодежи Фарзона Адилова, ректор Джизакского государственного педагогического университета Шавкат Шарипов, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Санобар Эшбекова, молодежь факультетов Во встрече приняли участие заместители декана, преподаватели и студенты.
Рекомендации студентам. На встрече, которая прошла на основе открытого диалога и вопросов-ответов, прокурор Джизакской области Бахтиёр Иброхимов разъяснил суть Закона, Указа, постановления и всех нормативных документов и масштабных практических реформ в рамках рамки государственной политики в отношении молодежи в нашей стране. Сегодня результаты, достигнутые молодежью, получили признание. На примерах из реальной жизни были объяснены некоторые неприятные ситуации, возникающие среди молодежи, а именно такие пороки, как правонарушение, преступность и ее последствия.