“O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha” tanlov o‘tkazildi
Jizzax politexnika institutida “O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha” tanlov o‘tkazildi. Mazkur tanlovda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M.Xolbekova, fakultet tyutorlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi. Tanlov ikki bosqichda tashkil etildi. 1-bosqich: Talabalar O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasi asosida tuzilgan 30 ta testni ishlashdi. 2-bosqichda: Test sinovida eng yuqori ball to‘plagan talabalarga 2 tadan savollar berildi. Hakamlar hay’ati olimpiadani adolatli va shaffof tarzda o‘tishini nazorat qilishdi. Tanlovning yakuniy natijasiga ko‘ra quyidagi talabalar g‘oliblikni qo‘lga kiritishdi: I o‘rinni Transport muhandisligi fakulteti 552-23 PT (iqtisod) guruhi talabasi Xolmirzayev Ubaydulla Mamarasul o‘g‘li; II o‘rinni Kimyo muhandisligi fakulteti 741-24 Kadastr guruhi talabasi Jumanova Iroda Xusniddin qizi; III o‘rinni Kibersport fakulteti 511-24 Menejment guruhi talabasi Norjigitov Xolmirza Norjigit o‘g‘li.