Xorazm O‘zbekistonning eng yuqori sayyohlik salohiyatiga ega mintaqalaridan biri hisoblanadi.
Bu yurt o‘zining qadimiy obidalari, muqaddas ziyoratgohlari, xushmanzara tabiati, betakror qadriyat va an’analari bilan jahon sayyohlarini o‘ziga rom etib kelmoqda. O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasining tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil!” shiori ostida Jizzax politexnika instituti professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari uchun Xiva va Urganch shaharlariga sayohat uyushtirildi.
Ichki turizmni rivojlantirish maqsadida tashkil etilgan sayohat dasturiga ko‘ra sayohatchilar 10-13-dekabr kunlar 3 kun mobaynida Xiva, Urganch shaharlarining diqqatga sazovor joylarini ziyorat qilishadi. Institut jamoasi Jaloliddin Manguberdi xiyobonidagi yodgorlikdan tortib, Buyuk ipak yo‘lining markaziy shaharlaridan biri bo‘lgan Xivani tomosha qilish uchun “Ichan qal’a” me’moriy majmuasida ham bo‘lishdi.

A trip to Khorezm was organized for professors, teachers and students of the Jizzakh Polytechnic Institute
Khorezm is one of the regions of Uzbekistan with the highest tourist potential.
This country has been captivating tourists from all over the world with its ancient monuments, sacred shrines, picturesque nature, unique values ​​and traditions. At the initiative of the Executive Committee of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, a trip to the cities of Khiva and Urgench was organized for professors, teachers and students of the Jizzakh Polytechnic Institute under the slogan “Travel around New Uzbekistan!”.
According to the travel program organized to develop domestic tourism, travelers will visit the sights of Khiva and Urgench for 3 days from December 10 to 13. The institute team also visited the “Ichan Qala” architectural complex to see Khiva, one of the central cities of the Great Silk Road, starting from the monument on Jaloliddin Manguberdi Avenue.