Jizzaxda davlat xizmatchilari uchun oʻquv-amaliy seminar oʻtkazilmoqda
Jizzax politexnika institutida shahar va tumanlar hokimi oʻrinbosarlari, tashkiliy-kadrlar guruhi rahbarlari hamda milliy kadrlar zaxirasiga kiritilgan nomzodlar uchun oʻquv-amaliy seminar boshlandi.
Seminardan koʻzlangan asosiy maqsad, Davlatimiz rahbarining 2024-yil 18-20-noyabr kunlari Oliy Majlis Senati va Qonunchilik palatasida soʻzlagan nutqlarida bayon etilgan tashabbuslar, shuningdek, “2025-yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili”da ijro hokimiyati organlari rahbar kadrlari oldida turgan muhim vazifalarni oʻrganish, ularning bu boradagi bilim va koʻnikmalarini rivojlantirishdan iboratdir.
Oʻquv-seminarni ochilish marosimida soʻzga chiqqan viloyat hokimi Ergash Saliyev seminarning ahamiyati haqida toʻxtalib oʻtdi.
Jumladan, viloyat hokimi “Ijro hokimiyati organlari rahbar kadrlari oldida turgan muhim vazifalarni oʻrganish, ularning bu boradagi bilim va koʻnikmalarini rivojlantirish muhimligi”ni taʼkidladi.
Oʻquv-amaliy seminar davomida ishtirokchilar tashkil etilgan koʻrgazma bilan yaqindan tanishdi.
Joriy yilning 19-dekabr kuniga qadar davom etadigan seminarga respublikamizdagi oliy oʻquv yurtlari rektorlari, professor-oʻqituvchilar va tajribali mutaxassislar jalb etilib, hududlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish dasturlarini ishlab chiqish, mahallabay ishlash, yoshlar siyosati, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi muammolari bilan ishlash kabi muhim mavzularda oʻquv mashgʻulotlarini olib borishadi.

An educational and practical seminar for civil servants is being held in Jizzakh
An educational and practical seminar for deputy khokims of cities and districts, heads of organizational and personnel groups, and candidates included in the national personnel reserve has begun at the Jizzakh Polytechnic Institute.
The main goal of the seminar is to study the initiatives outlined by the Head of State in his speeches to the Senate and Legislative Chamber of the Oliy Majlis on November 18-20, 2024, as well as the important tasks facing the leadership of executive authorities in the “2025 - Year of Environmental Protection and the “Green” Economy”, and to develop their knowledge and skills in this regard.
Speaking at the opening ceremony of the educational and practical seminar, the regional khokim Ergash Saliyev spoke about the importance of the seminar.
In particular, the regional khokim emphasized “the importance of studying the important tasks facing the leadership of executive authorities and developing their knowledge and skills in this regard.”
During the educational and practical seminar, the participants got acquainted with the organized exhibition.
The seminar, which will last until December 19 of this year, will involve rectors, professors, teachers and experienced specialists from higher education institutions in our republic, who will conduct training sessions on important topics such as developing socio-economic development programs for regions, working at the neighborhood level, youth policy, developing entrepreneurship, and working with population problems.