Jizzaxda davlat xizmatchilari uchun oʻquv-amaliy seminar oʻtkazilmoqda
Jizzax politexnika institutida shahar va tumanlar hokimi oʻrinbosarlari, tashkiliy-kadrlar guruhi rahbarlari hamda milliy kadrlar zaxirasiga kiritilgan nomzodlar uchun oʻquv-amaliy seminar boshlandi.
Seminardan koʻzlangan asosiy maqsad, Davlatimiz rahbarining 2024-yil 18-20-noyabr kunlari Oliy Majlis Senati va Qonunchilik palatasida soʻzlagan nutqlarida bayon etilgan tashabbuslar, shuningdek, “2025-yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili”da ijro hokimiyati organlari rahbar kadrlari oldida turgan muhim vazifalarni oʻrganish, ularning bu boradagi bilim va koʻnikmalarini rivojlantirishdan iboratdir.
Oʻquv-seminarni ochilish marosimida soʻzga chiqqan viloyat hokimi Ergash Saliyev seminarning ahamiyati haqida toʻxtalib oʻtdi.
Jumladan, viloyat hokimi “Ijro hokimiyati organlari rahbar kadrlari oldida turgan muhim vazifalarni oʻrganish, ularning bu boradagi bilim va koʻnikmalarini rivojlantirish muhimligi”ni taʼkidladi.
Oʻquv-amaliy seminar davomida ishtirokchilar tashkil etilgan koʻrgazma bilan yaqindan tanishdi.
Joriy yilning 19-dekabr kuniga qadar davom etadigan seminarga respublikamizdagi oliy oʻquv yurtlari rektorlari, professor-oʻqituvchilar va tajribali mutaxassislar jalb etilib, hududlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish dasturlarini ishlab chiqish, mahallabay ishlash, yoshlar siyosati, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi muammolari bilan ishlash kabi muhim mavzularda oʻquv mashgʻulotlarini olib borishadi.

В Джизаке проходит учебно-практический семинар для госслужащих
В Джизакском политехническом институте начался учебно-практический семинар для заместителей акимов городов и районов, руководителей организационно-кадровых групп и кандидатов, включенных в республиканский кадровый резерв.
Основная цель семинара – инициативы, изложенные в выступлениях главы государства в Сенате Олий Мажлиса и Законодательной палате 18-20 ноября 2024 года, а также действия органов исполнительной власти в «2025 году – Год охраны окружающей среды и «зеленой» экономики». Целью является изучение важных задач, стоящих перед руководителями, развитие их знаний и навыков в этом направлении.
Выступая на открытии образовательного семинара, аким области Эргаш Салиев рассказал о важности семинара.
В частности, губернатор региона подчеркнул "важность изучения важных задач, стоящих перед руководящими кадрами органов исполнительной власти, и развития их знаний и навыков в этой связи".
В ходе учебно-практического семинара участники ознакомились с организованной выставкой.
В семинаре, который продлится до 19 декабря текущего года, будут задействованы ректоры высших учебных заведений, профессора и опытные специалисты.