Jizzax Politexnika Instituti va Changshu Texnologiyalar Instituti o'rtasida navbatdagi hamkorlik uchrashuvi
Jizzax Politexnika Instituti (JizPI) da Xitoy Xalq Respublikasining Changshu Texnologiyalar Instituti (CIT) dan tashrif buyurgan professor-o'qituvchilar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
✨ Tadbir doirasida strategik hamkorlik masalalari muhokama qilindi va muhim kelishuvlarga erishildi:
▶️ CIT Mexanika muhandisligi fakulteti dekani LIU JICHENG va Energetika muhandisligi fakulteti dekani ZHANG HUIGUO ga JizPI ilmiy kengashining 2024-yil 27-noyabrdagi 4-son qaroriga muvofiq faxriy professorlik unvonlari topshirildi.
🎓 JizPI&CIT hamkorligidagi Mexanika muhandisligi va Energetika muhandisligi qo'shma ta'lim dasturlarining ochilish marosimi o'tkazildi hamda talabalar bilan uchrashuv tashkil etildi.
✦ Energetika muhandisligi, Transport muhandisligi, Sanoat texnologiyalari fakultetlari dekanlari bilan hamkorlikni strategik rivojlantirish bo'yicha muzokaralar o'tkazilib, quyidagi yo'nalishlarda hamkorlik kelishib olindi:

At the Jizzakh Polytechnic Institute (JizPI), a meeting was held with the delegation of Changshu Institute of Technology (CIT) of the People's Republic of China.
✨ During the event, strategic cooperation issues were discussed, and important agreements were reached:
▶️ LIU JICHENG, Dean of the Faculty of Mechanical Engineering, and ZHANG HUIGUO, Dean of the Faculty of Energy Engineering of CIT, were awarded with honorary professor diploma in accordance with the order of JizPI Scientific Council No. 4 dated November 27, 2024.
🎓 The opening ceremony of the joint educational programs in Mechanical Engineering and Energy Engineering under the JizPI&CIT partnership was held, along with a meeting with double degree programm students.
✦ Discussions with the deans of the faculties of Energy, Transport, and Industrial Engineering were conducted to develop the strategically cooperation, and agreements were reached in the following areas: