Malayziya, Sulton Idris universiteti
📢 Birinchi O‘zbekiston-Malayziya ta’lim forumi doirasida Jizzax politexnika instituti vakillari Malayziyaning INTI xalqaro universiteti hamda Tun Hussein Onn universiteti bilan hamkorlik shartnomalarini imzoladi.
🔹 Uchrashuvlarda ikki davlat oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘quv almashinuvi, ilmiy-tadqiqot loyihalari va innovatsion dasturlarni birgalikda amalga oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
📝 Tadbir davomida Malayziyaning boshqa yetakchi universitetlari vakillari bilan ham istiqbolli hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha muzokaralar olib borildi.

Университет Султана Идриса, Малайзия
📢 В рамках Первого Узбекско-Малайзийского образовательного форума представители Джизакского политехнического института подписали соглашения о сотрудничестве с малазийскими Международным университетом INTI и Университетом Тун Хусейн Онн.
🔹 В ходе встреч были подробно обсуждены вопросы образовательного обмена, совместной реализации научно-исследовательских проектов и инновационных программ между высшими учебными заведениями двух стран.
📝 В ходе мероприятия состоялись переговоры с представителями других ведущих вузов Малайзии о перспективных направлениях сотрудничества.