Sayyor qabulda Jizzax politexnika instituti rektori A.Usmankulov, tuman hokimi o‘rinbosari A.Xudoyberdiyev, Ravot MFY raisi B.Rizqulov, Ravot MFY faoli, ikkinchi darajali sog‘lom avlod uchun ordeni sohibi I.Normurodov, 1-sonli politexnikum deriktori Z.Umurzoqov, 2-sonli politexnikum mas'ul xodimlari, institut professor-o‘qituvchilari hamda texnikum o‘quvchi-yoshlari ishtirok etdi.
Sayyor qabul avvalida institut rektori A.Usmankulov texnikum moddiy-texnik bazasi hamda laboratoriya jihozlari bilan yaqindan tanishdi.
Sayyor qabulda A.Usmankulov tomonidan institut tuzilmasi, institutda talaba-yoshlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv jarayoni, mavjud imkoniyatlar hamda yangi laboratoriya jihozlari haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, abituriyentlarni oliy ta’limga tayyorlash kurslari, talabalar uchun faoliyat olib borayotgan to‘garaklar, kunduzgi, sirtqi, qo‘shma ta’lim(2+2) dasturlari asosida tashkil etilgan ta’lim yo‘nalishlari hamda talabalar turar joylari haqida alohida to‘xtalib o‘tildi.
Tadbirda oliy va professional ta’lim muassasalari, shuningdek, oliy ta’lim muassasalariga qabul jarayonlari, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati hamda ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog‘liq masalalar yuzasidan suhbat olib borildi.

A mobile reception was held at Polytechnic No. 1 of Zarbdor district
The rector of the Jizzakh Polytechnic Institute, Doctor of Technical Sciences, Professor Alisher Usmankulov held a visiting reception at Polytechnic No. 1 of the Zarbdor district.
The visiting reception was attended by the rector of the Jizzakh Polytechnic Institute A. Usmankulov, deputy khokim of the district A. Khudoyberdiev, chairman of the Ravot MFY B. Rizkulov, activist of the Ravot MFY, holder of the second-degree Order for a Healthy Generation I. Normurodov, director of Polytechnic No. 1 Z. Umurzokov, responsible employees of Polytechnic No. 2, professors and teachers of the institute, and students of the technical school.
Before the visiting reception, the rector of the institute A. Usmankulov got acquainted with the material and technical base of the technical school and laboratory equipment.
At the reception, A. Usmankulov provided information about the structure of the institute, the conditions created for students and young people at the institute, the educational process, existing opportunities and new laboratory equipment. He also spoke about the courses for preparing applicants for higher education, the clubs for students, the educational areas organized on the basis of full-time, part-time, joint education (2 + 2) programs, and student housing.
The event discussed issues related to the admission processes to higher and professional educational institutions, as well as higher education institutions, the state of preparation for the new academic year, and the organization of the educational process.