Sayyor qabulda Jizzax politexnika instituti rektori A.Usmankulov, tuman hokimi o‘rinbosari A.Xudoyberdiyev, Ravot MFY raisi B.Rizqulov, Ravot MFY faoli, ikkinchi darajali sog‘lom avlod uchun ordeni sohibi I.Normurodov, 1-sonli politexnikum deriktori Z.Umurzoqov, 2-sonli politexnikum mas'ul xodimlari, institut professor-o‘qituvchilari hamda texnikum o‘quvchi-yoshlari ishtirok etdi.
Sayyor qabul avvalida institut rektori A.Usmankulov texnikum moddiy-texnik bazasi hamda laboratoriya jihozlari bilan yaqindan tanishdi.
Sayyor qabulda A.Usmankulov tomonidan institut tuzilmasi, institutda talaba-yoshlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv jarayoni, mavjud imkoniyatlar hamda yangi laboratoriya jihozlari haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, abituriyentlarni oliy ta’limga tayyorlash kurslari, talabalar uchun faoliyat olib borayotgan to‘garaklar, kunduzgi, sirtqi, qo‘shma ta’lim(2+2) dasturlari asosida tashkil etilgan ta’lim yo‘nalishlari hamda talabalar turar joylari haqida alohida to‘xtalib o‘tildi.
Tadbirda oliy va professional ta’lim muassasalari, shuningdek, oliy ta’lim muassasalariga qabul jarayonlari, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati hamda ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog‘liq masalalar yuzasidan suhbat olib borildi.

Ректор Джизакского политехнического института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов провел выездной прием в Политехническом институте №1 Зарбдорского района.
На выездном приеме присутствовали ректор Джизакского политехнического института А. Усманкулов, заместитель хокима района А. Худойбердиев, председатель Равотской государственной образовательной службы Б. Ризкулов, активист Равотской государственной образовательной службы, кавалер ордена «За здоровое поколение» II степени И. Нормуродов, директор Политехникума №1 З. Умурзоков, ответственные сотрудники Политехникума №2, профессорско-преподавательский состав института, студенты техникума.
В начале выездного приема ректор института А. Усманкулов ознакомился с материально-технической базой техникума и лабораторным оборудованием.
На выездной приемной А. Усманкулов предоставил информацию о структуре института, условиях, созданных для студентов и молодежи в институте, учебном процессе, имеющихся возможностях, новом лабораторном оборудовании. Особое внимание было уделено также курсам по подготовке абитуриентов вузов, студенческим клубам, образовательным программам, организованным на основе очной, заочной и комбинированной (2+2) форм обучения, студенческому общежитию.
На мероприятии обсуждались вопросы, связанные с высшими и профессиональными образовательными учреждениями, а также процессами приема в высшие учебные заведения, состоянием подготовки к новому учебному году, организацией образовательного процесса.