2025-yil 27-fevral sanasida Xitoyning Chongqing universtiteti hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Jizzax politexnika instituti, BYD Uzbekistan vakillari o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish uchun dastlabki uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida, Jizzax politexnika instituti, Chongqing universiteti o‘rtasida hamkorlik kelishuvi va kelajakda hamkorlikda ilmiy loyihalar amalga oshirish, qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda hamkorlikda ilg‘or muhandislik maktabi tashkil etish bo‘yicha kelishuvlar muhokama qilindi.

Встреча на пути к международному сотрудничеству
27 февраля 2025 года состоялась предварительная встреча по установлению сотрудничества между Чунцинским университетом Китая и представителями Министерства высшего образования, науки и инноваций, Джизакского политехнического института и BYD Узбекистана.
В ходе встречи обсуждалось соглашение о сотрудничестве между Джизакским политехническим институтом и Чунцинским университетом, а также соглашения о реализации совместных научных проектов, создании совместных образовательных программ, совместном создании передовой инженерной школы.