Jizzax politexnika institutida talabalar uchun "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi" mavzusida seminar tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida"dagi 149-son qarori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 20-martdagi "O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi, 2025-yil 10-martdagi 149-son qarori ijrosini ta’minlash to‘g‘risida"gi 117-son buyrug‘i hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 25-martdagi "O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 20-martdagi 117-son buyrug‘ining ijrosini ta’minlash to‘g‘risida"gi 125-AF-son buyrug‘ining ijrosi ta’minlash maqsadida 2025-yilning 4-aprel kuni Jizzax politexnika institutida talabalar uchun seminar tashkil etildi.
Seminar har kuni ikki smenada fakultetlar va ta’lim yo‘nalishlari (magistratura mutaxassisliklari) kesimida institut rektori A.Usmankulov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor v.v.b. J.Nasriddinov hamda fakultet dekanlari tomonidan talabalar bilan birgalikda o‘tkazilib boriladi.

A seminar was organized for students at the Jizzakh Polytechnic Institute
A seminar was organized for students at the Jizzakh Polytechnic Institute on the topic "The procedure for providing and redistributing grants to students in higher education institutions."
Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 10, 2025 No. 149 "On approval of the Regulation on the procedure for providing and redistributing grants to students in higher education institutions", Order of the Minister of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan dated March 20, 2025 No. 117 "On ensuring the implementation of Resolution No. 149 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 10, 2025" and Order of the Minister of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan dated March 25, 2025 No. 117 "On ensuring the implementation of Order No. 117 of the Minister of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan dated March 20, 2025 In order to ensure the implementation of Order No. 125-AF "On ensuring the quality of education", a seminar was organized for students at the Jizzakh Polytechnic Institute on April 4, 2025.
The seminar is held every day in two shifts by the rector of the institute A.Usmankulov, the vice-rector for academic affairs J.Nasriddinov, and the deans of the faculties together with students.