Jizzax politexnika institutida talabalar uchun "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi" mavzusida seminar tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida"dagi 149-son qarori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 20-martdagi "O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi, 2025-yil 10-martdagi 149-son qarori ijrosini ta’minlash to‘g‘risida"gi 117-son buyrug‘i hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 25-martdagi "O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 20-martdagi 117-son buyrug‘ining ijrosini ta’minlash to‘g‘risida"gi 125-AF-son buyrug‘ining ijrosi ta’minlash maqsadida 2025-yilning 4-aprel kuni Jizzax politexnika institutida talabalar uchun seminar tashkil etildi.
Seminar har kuni ikki smenada fakultetlar va ta’lim yo‘nalishlari (magistratura mutaxassisliklari) kesimida institut rektori A.Usmankulov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor v.v.b. J.Nasriddinov hamda fakultet dekanlari tomonidan talabalar bilan birgalikda o‘tkazilib boriladi.

Для студентов Джизакского политехнического института был организован семинар на тему «Порядок предоставления и перераспределения грантов студентам высших учебных заведений».
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10 марта 2025 года № 149 «Об утверждении Положения о порядке предоставления и перераспределения грантов студентам высших учебных заведений», Приказ министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 20 марта 2025 года № 117 «Об обеспечении исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10 марта 2025 года № 149» и Приказ министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 25 марта 2025 года № 117 «Об обеспечении исполнения приказа министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 20 марта 2025 года № 117 В целях обеспечения исполнения приказа № 125-АФ «Об обеспечении качества образования» в Джизакском политехническом институте 24 апреля был организован семинар для студентов 4, 2025.
Семинар проводился ежедневно в две смены, при участии факультетов и направлений образования (специальностей магистратуры) во главе с ректором института А. Усманкуловым, проректором по учебной работе, и.о. проректора Дж. Насриддиновым и деканами факультетов совместно со студентами.