Jizzax politexnika institutida yoshlarning innovatsion g‘oyalari va tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida muhim tadbir tashkil etildi.
Savdo-sanoat palatasi Jizzax viloyat boshqarmasi tashabbusi bilan Jizzax politexnika instituti, Markaziy bank viloyat bosh boshqarmasi va Yoshlar ishlari viloyat boshqarmasi hamkorligida "Yoshlar startap loyihalari" doirasida seminar o‘tkazildi.
Seminar davomida iqtidorli yoshlar tomonidan o‘z startap loyihalari taqdimotlari o‘tkazilib, ekspertlar tomonidan baholandi.
Seminar so‘ngida seminarda faol ishtirok etgan va o‘zining innovatsion g‘oyasini taqdim etgan yoshlar Savdo-sanoat palatasi Jizzax viloyat hududiy boshqarmasi tomonidan sertifikat hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Mazkur tadbir innovatsion g‘oyalarni ilgari surish, yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va ularning biznes salohiyatini oshirish yo‘lida muhim qadam bo‘lib xizmat qiladi.

Прошел семинар в рамках «Молодежных стартап-проектов»
В Джизакском политехническом институте состоялось важное мероприятие по поддержке инновационных идей и предпринимательских инициатив молодежи.
По инициативе Джизакского областного управления Торгово-промышленной палаты был проведен семинар в рамках «Молодежных стартап-проектов» совместно с Джизакским политехническим институтом, Областным управлением Центрального банка, Областным управлением по делам молодежи.
В ходе семинара талантливые молодые люди представили свои стартап-проекты и получили оценку экспертов.
По итогам семинара молодые люди, принявшие активное участие в семинаре и представившие свои инновационные идеи, были награждены сертификатами и памятными подарками от Джизакского областного управления Торгово-промышленной палаты.
Это мероприятие является важным шагом на пути продвижения инновационных идей, поддержки молодежи и повышения ее бизнес-потенциала.