Yig‘ilishda belgilab berilgan topshiriqlardan kelib chiqib, Jizzax politexnika institutida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar bo‘yicha zarur chora-tadbirlar ishlab chiqilgan bo‘lib, qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, joriy yil 21-aprel kuni institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov bitiruvchilar bilan uchrashdi.
Rektor boshchiligida o‘tgan uchrashuvda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor v.b. J.Nasriddinov, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, bo'lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilar hamda “Bino inshootlar qurilishi” va “Arxitekturaviy loyihalash” yo‘nalishlari bitiruvchilari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida yurtboshimiz tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini sifatli va o‘z vaqtida bajarish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Обеспечение трудоустройства выпускников является приоритетом
В частности, 21 апреля текущего года ректор института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов встретился с выпускниками.
На встрече под председательством ректора приняли участие и.о. проректора по учебной работе Дж. Насриддинов, деканы факультетов, заведующие кафедрами, заведующие кафедрами, профессора и преподаватели, а также выпускники специальностей «Строительство зданий» и «Архитектурное проектирование».
В ходе совещания были даны соответствующие поручения ответственным лицам за качественную и своевременную реализацию поручений главы государства.