JizPI hamda SUT o‘rtasida xalqaro hamkorlik doirasidagi navbatdagi onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Jizzax politexnika instituti (JizPI) va Sujou texnologiya universiteti (SUT) o‘rtasida navbatdagi onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Uchrashuvda institutning Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori v.v.b. Yorqinbek Rajabov, bosh muhandis O‘tkir Norboyev, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i Utkirjon Raxmatov, Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i Azizbek Nishonov hamda bosh hisobchi Sirojiddin Berdiqulov ishtirok etdi.
Tomonlar 2025–2026 o‘quv yili uchun qo‘shma ta’lim dasturlarini tashkil etish, SUTda “Yozgi maktab” dasturini amalga oshirish, shuningdek, JizPIga investitsiya mablag‘larini jalb etish bo‘yicha muzokaralar olib bordilar.
Uchrashuv davomida hamkorlikning yangi yo‘nalishlari, xususan, SUT tomonidan institutga bevosita investitsiya kiritish masalasi atroflicha muhokama qilindi.
Muzokaralar samimiy va konstruktiv ruhda o‘tdi. Tomonlar kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan istiqbolli loyihalar yuzasidan fikr almashdilar.

В рамках международного сотрудничества между ДжизПИ и ТУС состоялась очередная онлайн-встреча
Состоялась очередная онлайн-встреча между Джизакским политехническим институтом (ДжизПИ) и Технологическим университетом Сужоу (ТУС)
Во встрече приняли участие исполняющий обязанности проректора по финансовым и экономическим вопросам Ёрқинбек Раджабов, главный инженер Уткир Норбоев, начальник отдела международного сотрудничества Уткиржон Рахматов, начальник отдела координации совместных образовательных программ Азизбек Нишонов и главный бухгалтер Сирожиддин Бердиқулов.
В ходе встречи стороны обсудили организацию совместных образовательных программ на 2025–2026 учебный год, реализацию программы "Летняя школа" в ТУС, а также активизацию привлечения инвестиционных средств в ДжизПИ.
Также были подробно рассмотрены новые направления сотрудничества, в частности, вопрос о прямых инвестициях со стороны ТУС в институт.
Переговоры прошли в атмосфере искренности и конструктивности. Стороны обменялись мнениями о перспективных проектах на будущее.
Данная встреча способствует дальнейшему укреплению стратегического партнёрства между двумя высшими учебными заведениями.