O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Jizzax viloyat Kengashining 2024-yil 26-dekabrdagi VI Majlisi № VI-2 qaroriga asosan, Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi qo‘mitasining vakolat muddati tugashi munosabati bilan kasaba uyushmasining hisobot saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda kasaba uyushmasi Respublika kengashining Jizzax viloyat bo‘yicha ma’sul tashkilotchisi Baxrullo Qodirov, institut Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Sanobar Eshbekova, shuningdek, viloyat ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi tuman (shahar) tashkilotlari kengashlari raislari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda 2020-2025 yillarda qilingan ishlar bo‘yicha Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi raisi hisoboti tinglandi.
Saylov natijalariga ko‘ra “Tabiiy tolalar va matoga ishlov berish texnologiyasi” kafedrasi dotsenti Hamroz Ulug‘muradov Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi raisi etib saylandi.

In accordance with the resolution of the VI Session of the Jizzakh Regional Council of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan No. VI-2 dated December 26, 2024, a reporting election meeting of the trade union was held in connection with the expiration of the term of office of the trade union committee of the Jizzakh Polytechnic Institute.
This meeting was attended by the responsible organizer of the Republican Council of the trade union for the Jizzakh region, Bahrullo Kadirov, the first vice-rector of the institute for youth affairs, spiritual and educational work, Sanobar Eshbekova, as well as the chairmen of the councils of district (city) organizations of the regional trade union of education and science workers.
The meeting heard the report of the chairman of the trade union of the Jizzakh Polytechnic Institute on the work done in 2020-2025.
According to the election results, Hamroz Ulugmuradov, associate professor of the department of "Natural Fibers and Fabric Processing Technology", was elected chairman of the trade union of the Jizzakh Polytechnic Institute.