O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Jizzax viloyat Kengashining 2024-yil 26-dekabrdagi VI Majlisi № VI-2 qaroriga asosan, Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi qo‘mitasining vakolat muddati tugashi munosabati bilan kasaba uyushmasining hisobot saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda kasaba uyushmasi Respublika kengashining Jizzax viloyat bo‘yicha ma’sul tashkilotchisi Baxrullo Qodirov, institut Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Sanobar Eshbekova, shuningdek, viloyat ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi tuman (shahar) tashkilotlari kengashlari raislari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda 2020-2025 yillarda qilingan ishlar bo‘yicha Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi raisi hisoboti tinglandi.
Saylov natijalariga ko‘ra “Tabiiy tolalar va matoga ishlov berish texnologiyasi” kafedrasi dotsenti Hamroz Ulug‘muradov Jizzax politexnika instituti kasaba uyushmasi raisi etib saylandi.

Избран новый председатель профсоюза Джизакского политехнического института
В соответствии с постановлением VI заседания Джизакского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана от 26 декабря 2024 года № VI-2 состоялось отчетно-выборное собрание профсоюза в связи с истечением срока полномочий профсоюзного комитета Джизакского политехнического института.
В работе заседания приняли участие ответственный организатор Республиканского совета профсоюза по Джизакской области Бахрулло Кадыров, первый проректор института по делам молодежи и духовно-просветительской работе Санобар Эшбекова, а также председатели советов районных (городских) организаций областного профсоюза работников образования и науки.
На собрании был заслушан отчет председателя профсоюза Джизакского политехнического института о проделанной работе за 2020-2025 годы.
По результатам выборов председателем профсоюза Джизакского политехнического института избран доцент кафедры «Натуральные волокна и технология переработки тканей» Хамроз Улугмурадов.