Bitiruvchilar bandligini ta’minlash — ustuvor vazifa
Xususan, institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov yakunlanayotgan hafta davomida bir qator ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchilari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
Shunday uchrashuvlardan biri bugun 26-aprel kuni Transport muhandisligi fakultetiga qarashli yo‘nalishlar bitiruvchilari bilan tashkil etildi.
Rektor boshchiligida o‘tgan navbatdagi uchrashuvda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor v.b. J.Nasriddinov, fakultet dekani, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilar hamda fakultet bitiruvchilari ishtirok etdi.

В частности, ректор института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов в течение прошедшей недели провел встречи с выпускниками ряда образовательных программ.
Одна из таких встреч была организована сегодня, 26 апреля, с выпускниками факультета транспортного машиностроения.
На очередном заседании под председательством ректора приняли участие и.о. проректора по учебной работе Дж. Насриддинов, декан факультета, заведующие кафедрами, заведующие кафедрами, профессорско-преподавательский состав, выпускники факультета.