Yangi ilmiy hamkorlik yo‘lga qo‘yildi
“BYD Uzbekistan Factory” vakillarining Jizzax politexnika institutiga tashrifi doirasida yangi ilmiy hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.
Dastlab Jizzax politexnika institutining Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori J.Abdunazarov mehmonlarni institut hududida tashkil etilayotgan Avtomobilsozlik Ilg‘or muhandislik maktabi bilan tanishtirdi.
Tashrif davomida BYD korxonasining Markaziy Osiyo bo‘yicha bosh direktor o‘rinbosari Morgan Yin, Jizzax politexnika instituti va “BYD Uzbekistan Factory” MChJ qo‘shma korxonasi hamkorligida tashkil etilayotgan Avtomobilsozlik ilg‘or muhandislik maktabi imkoniyatlarini o‘rganish, maktabga taqdim etiladigan investitsiya mablag‘lari va R&D markazini ochish masalalarini muhokama qilindi.
Shuningdek, Ilg‘or muhandislik maktabini zamonaviy laboratoriya jihozlari bilan ta’minlash va maktabga taqdim etiladigan investitsiya mablag‘lari borasida kelishib olindi. Morgan Yin va instituti vakillari kelgusidagi tadqiqot jarayonlarini yanada takomillashtirish, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha o‘zaro fikr almashdilar. Bundan tashqari, Xitoyning nufuzli oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha tashabbuslar bildirildi.
Bu tashrif nafaqat ilmiy va ta’lim sohalaridagi hamkorlikni mustahkamlashga, balki Jizzax viloyatining sanoat rivojlanishiga ham katta hissa qo‘shadi.

A new scientific partnership was established as part of the visit of representatives of BYD Uzbekistan Factory to the Jizzakh Polytechnic Institute.
Initially, the Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of the Jizzakh Polytechnic Institute, J. Abdunazarov, introduced the guests to the Advanced Automotive Engineering School being established on the territory of the institute.
During the visit, Morgan Yin, Deputy General Director of BYD for Central Asia, discussed the possibilities of the Advanced Automotive Engineering School being established in cooperation with the Jizzakh Polytechnic Institute and the joint venture of BYD Uzbekistan Factory LLC, the issues of studying the investment funds provided to the school and opening an R&D center.
It was also agreed to provide the Advanced Engineering School with modern laboratory equipment and investment funds provided to the school. Morgan Yin and representatives of the institute exchanged views on further improving future research processes and introducing modern technologies. In addition, initiatives were expressed to expand cooperation with prestigious higher education institutions in China.
This visit will not only strengthen cooperation in the scientific and educational spheres, but will also make a significant contribution to the industrial development of the Jizzakh region.