Jizzax politexnika instituti va Xitoyning nufuzli Hefei texnologiya universiteti vakillari o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuvda institut tomonidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor J.Abdunazarov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i M.Eshqulov, shuningdek, Transport vositalari muhandisligi va Radioelektronika kafedralari mudirlari Sh.Suvanqulov va Sh.Qarshiboyev qatnashdilar.
Tadbirning asosiy maqsadi – Hefei texnologiya universiteti delegatsiyasining 2025-yil 6–7-may kunlari Jizzax politexnika institutiga amalga oshiriladigan tashrifi oldidan tashkiliy masalalarni muhokama qilish hamda tomonlar o‘rtasidagi hamkorlik yo‘nalishlarini aniqlashtirishdan iborat bo‘ldi.
Bu muloqot oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi mustahkam hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga xizmat qiladi.

Состоялась онлайн-встреча между представителями Джизакского политехнического института и престижного Хэфэйского технологического университета в Китае. Во встрече приняли участие проректор по научной работе и инновациям Ж. Абдуназаров, начальник управления международного сотрудничества М. Эшкулов, а также заведующие кафедрами транспортного машиностроения и радиоэлектроники Ш. Суванкулов и Ш. Каршибоев.
Основной целью мероприятия стало обсуждение организационных вопросов и уточнение направлений сотрудничества сторон перед визитом делегации Хэфэйского технологического университета в Джизакский политехнический институт 6-7 мая 2025 года.
Этот диалог будет способствовать развитию прочных отношений сотрудничества между высшими учебными заведениями.