Jizzax politexnika instituti va Xitoyning nufuzli Hefei texnologiya universiteti vakillari o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuvda institut tomonidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor J.Abdunazarov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i M.Eshqulov, shuningdek, Transport vositalari muhandisligi va Radioelektronika kafedralari mudirlari Sh.Suvanqulov va Sh.Qarshiboyev qatnashdilar.
Tadbirning asosiy maqsadi – Hefei texnologiya universiteti delegatsiyasining 2025-yil 6–7-may kunlari Jizzax politexnika institutiga amalga oshiriladigan tashrifi oldidan tashkiliy masalalarni muhokama qilish hamda tomonlar o‘rtasidagi hamkorlik yo‘nalishlarini aniqlashtirishdan iborat bo‘ldi.
Bu muloqot oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi mustahkam hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga xizmat qiladi.

An online meeting was held between representatives of the Jizzakh Polytechnic Institute and the prestigious Hefei University of Technology in China. The meeting was attended by the Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations J. Abdunazarov, Head of the International Cooperation Department M. Eshkulov, as well as the heads of the Departments of Transport Engineering and Radioelectronics Sh. Suvankulov and Sh. Karshiboyev.
The main purpose of the event was to discuss organizational issues and clarify areas of cooperation between the parties before the visit of the Hefei University of Technology delegation to the Jizzakh Polytechnic Institute on May 6-7, 2025.
This dialogue will serve to develop strong cooperative relations between higher education institutions.