Xususan, institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov oxirgi ikki hafta davomida bir qator ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchilari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
2025-yil 30-aprel kuni institut rektori Alisher Usmankulov Qurilish muhandisligi fakulteti Yo‘l muhandisligi kafedrasi hamda Energetika muhandisligi fakulteti Metrologiya va standartlashtirish kafedrasiga qarashli yo‘nalishlar bitiruvchilari bilan uchrashdi.
Bugun, 1-may kuni rektor Kibersport, Kimyo muhandisligi hamda Sanoat texnologiyalari fakultetlaridagi navbatdagi kafedralarga qarashli yo‘nalishlar bitiruvchilari bilan uchrashdi.
Rektor boshchiligida ikki kun davomida tashkil etilgan navbatdagi uchrashuvlarda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor v.b. J.Nasriddinov, fakultetlar dekanlari, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilar hamda bitiruvchilar ishtirok etdi.
Uchrashuvlarda o‘sh ish o‘rinlarini tahlil qilinib, bitiruvchilar bandligini ta’minlash, ularni ishga joylashtirish masalalari muhokama qilindi.

Встреча ректора и аспирантской молодежи
В частности, ректор института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов за последние две недели провел встречи с выпускниками ряда образовательных программ.
30 апреля 2025 года ректор института Алишер Усманкулов встретился с выпускниками кафедры «Дорожное дело» строительного факультета и кафедры «Метрология и стандартизация» энергетического факультета.
Сегодня, 1 мая, ректор встретился с выпускниками очередных отделений факультетов киберспорта, химической инженерии и промышленных технологий.
В очередных заседаниях, организованных в течение двух дней под руководством ректора, приняли участие и.о. проректора по учебной работе Дж. Насриддинов, деканы факультетов, заведующие кафедрами, начальники отделов, профессорско-преподавательский состав, аспиранты.
На встречах анализировались вакансии, обсуждались вопросы обеспечения занятости выпускников и их трудоустройства.