Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev rahbarligida 2023-yilning 22-dekabr kuni o‘tkazilgan Respublika ma’naviyat va ma’rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida qo‘yilgan vazifalar doirasida har oyning bir kuni teatr kuni deb belgilangan.
9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Yunus Rajabiy nomidagi Jizzax viloyat musiqali drama teatrida Jizzax politexnika instituti prorektorlari, dekanlari, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilari hamda xodimlari institut rektori A.Usmankulov boshchiligida “Tanho yulduz” spektaklini tomosha qildilar.
Spektakl teatr ijodkorlari tomonidan mahorat bilan ijro etildi. Spektakl tomoshabinlarga xush kayfiyat bag‘ishladi.
Asarda insoniy munosabatlar, ota-ona va farzandlar o‘rtasidagi mehr-oqibat, ota-onalik burchlarini astoydil ado etib, e’tibordan chetda qolib ketgan tanholik iztirobida qolgan qahramonlar taqdiri yotadi.
Hayot sinovlariga sabr qilib, shukronalik hissi bilan yashagan bu insonlar taqdiri, asar so‘ngida, ezgu niyatlarining ijobati bilan yakun topadi.

The team of the Jizzakh Polytechnic Institute watched the play "Lonely Star" at the Jizzakh Regional Musical Drama Theater
Within the framework of the tasks set at the expanded meeting of the Republican Council for Spirituality and Enlightenment held on December 22, 2023 under the leadership of our President Shavkat Mirziyoyev, one day of each month was designated as Theater Day.
May 9 - On the occasion of the Day of Memory and Honor, vice-rectors, deans, heads of departments, heads of departments, professors and employees of the Jizzakh Polytechnic Institute watched the play "Lonely Star" under the leadership of the rector of the institute A. Usmankulov at the Jizzakh Regional Musical Drama Theater named after Yunus Rajabi.
The play was skillfully performed by the theater's creators. The play gave the audience a good mood.
The play explores human relationships, the love between parents and children, and the fate of the heroes who, diligently fulfilling their parental duties, remain in the agony of loneliness.
The fate of these people, who endured life's trials with patience and gratitude, ends at the end of the work with the fulfillment of their noble intentions.