Jizzax politexnika instituti konferensiyalar zalida institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov boshchiligida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda soha prorektorlari, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari hamda xodimlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida bugungi kunga qadar amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilinib, istiqboldagi rejalar belgilab olindi.
Jumladan, institutimiz oldida turgan muhim vazifalar, xususan, mehnat bozoriga munosib bo‘lgan raqobatbardosh kadrlar tayyorlash, ta’lim sifatini yanada yuqori darajaga ko‘tarish, ilmiy salohiyatini bosqichma-bosqich oshirib borish, bitiruvchilar bandligini ta’minlash borasidagi ishlar, joriy yildagi qabul jarayoniga tayyorgarlik holati hamda shu kabi muhim masalalar ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, o‘tgan davr mobaynida xodimlar tomonidan yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar tahlil qilindi va mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Подведены итоги проделанной работы и определены задачи на будущее.
Очередное заседание прошло в конференц-зале Джизакского политехнического института под руководством ректора института, доктора технических наук, профессора Алишера Усманкулова.
В совещании приняли участие проректоры кафедр, деканы факультетов, заведующие кафедрами, начальники управлений, сотрудники.
В ходе встречи были подведены итоги проделанной работы и намечены планы на будущее.
В частности, были рассмотрены важные задачи, стоящие перед нашим институтом, в частности, подготовка конкурентоспособных кадров, достойных рынка труда, вывод качества образования на более высокий уровень, поэтапное наращивание его научного потенциала, обеспечение трудоустройства выпускников, состояние подготовки к приему в текущем году и другие важные вопросы.
Также были проанализированы недостатки, допущенные сотрудниками за прошедший период, и ответственным лицам даны соответствующие поручения.
Была заслушана информация ответственных лиц и определены конкретные меры по эффективной организации задач и их реализации.