O‘zbekiston Respublikasining Eron Islom Respublikasidagi elchixonasi ko‘magi bilan Eron Islom Respublikasidagi xizmat safari doirasida Jizzax politexnika instituti delegatsiyasi dunyoning eng nufuzli oliy ta’lim muassasalari qatoridan o‘rin olgan, THE va QS reytinglarida TOP-500 talikka kirgan Eron fan va texnologiyalar universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad – xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, ilmiy-tadqiqot va ta’lim sohalarida tajriba almashinuvi imkoniyatlarini muhokama qilishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv davomida tomonlar ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro manfaatli hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab oldilar va kelgusidagi qo‘shma loyihalar, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar almashinuvi dasturlarini tashkil etish, investitsiyalarni jalb etish va oliy ta’lim xizmatlari eksportini oshirish masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Tadbir yakunida ikki oliygoh o‘rtasida rasmiy hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma imzolandi. Ushbu hujjat ikki tomonlama aloqalarni yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi.

При поддержке Посольства Республики Узбекистан в Исламской Республике Иран в рамках деловой поездки в Исламскую Республику Иран делегация Джизакского политехнического института посетила Иранский университет науки и технологий — один из самых престижных высших учебных заведений мира, входящий в ТОП-500 рейтингов THE и QS.
Основной целью визита было укрепление международного сотрудничества, обсуждение возможностей обмена опытом в сфере исследований и образования.
В ходе встречи стороны определили взаимовыгодные направления сотрудничества двух высших учебных заведений и обменялись мнениями о будущих совместных проектах, организации программ обмена преподавателями и студентами, привлечении инвестиций, увеличении экспорта услуг высшего образования.
В завершение мероприятия между двумя вузами было подписано официальное соглашение о сотрудничестве. Данный документ послужит выводу двусторонних отношений на новый уровень.