Qirg‘iziston davlat texnika universitetining talabalari uchun Jizzax politexnika instituti Qurilish materiallari va konstruksiyalari kafedrasi tomonidan talabalar uchun yozgi maktabi tashkil etildi.
Dasturiga asosan ishtirokchilar “Yoshlar texnoparki”, “Muhandislik maktabi” Transport muhandisligi kafedrasi va Qurilish materiallari va konstruksiyalari kafedralarining moddiy-texnik bazasi, o‘quv – ilmiy laboratoriyalari hamda o‘quv jarayonlari bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek ishtirokchilar “Ziynatkor TBBZ”, “Vero”MCHJ, “Jizzakh cement plant” va “Nurli To‘lqin” MChJ korxonalarida bo‘lishdi va u yerdagi ishlab chiqarish jarayonlari va laboratoriyalar bilan tanishdilar.

Кафедра строительных материалов и конструкций организовала летнюю школу для студентов
Летняя школа для студентов Кыргызского государственного технического университета была организована кафедрой «Строительные материалы и конструкции» Джизакского политехнического института.
Согласно программе участники ознакомились с материально-технической базой, учебными и научными лабораториями, учебными процессами «Молодежного технопарка», «Инженерной школы», кафедры транспортного машиностроения и кафедры «Строительные материалы и конструкции».
Участники также посетили предприятия «Зийнаткор ТББЗ», ОсОО «Веро», «Джизакский цементный завод» и ОсОО «Нурли Тулкин» и ознакомились с производственными процессами и лабораториями.