Jizzax shahridagi “Kiber Arena” majmuasida “Talabalar kibersport o‘yinlari – Farg‘ona 2025” respublika musobaqasining Jizzax viloyati hududiy saralash bosqichi o‘z ishini boshladi.
Tadbirning ochilish marosimida Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari Akmal Savurbayev ishtirok etib, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, “Dolzarb 90 kun” loyihasi va kibersportning ahamiyati haqida alohida to‘xtalib o‘tdi.
Musobaqa doirasida kibersportning Counter Strike 2, Dota 2, FC25 hamda Fijital Just Dance yo‘nalishlari bo‘yicha jamoalar o‘rtasida o‘yinlar tashkil etilgan bo‘lib, ishtirokchilar g‘oliblik uchun kurash olib borishmoqda.
Musobaqa 4 ta yo‘nalishda tashkil etilgan bo‘lib, viloyatdagi 5 ta oliy ta’lim muassasasidan jamoalar ishtirok etmoqda. Har bir jamoa 13 nafar qatnashchiga ega.
Bugungi bellashuvlar soat 16:00 gacha davom etadi. Musobaqa yakunida har bir yo‘nalishda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan jamoalar tantanali taqdirlash marosimida munosib rag‘batlantiriladi.
Saralash bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan jamoalar 2025-yil 23–25 iyun kunlari Farg‘ona shahrida bo‘lib o‘tadigan respublika bosqichiga yo‘llanma oladi.

В Джизаке проходит региональный отборочный этап «Студенческих киберспортивных игр – Фергана 2025»
В Джизаке на комплексе «Кибер Арена» стартовал Джизакский региональный отборочный тур республиканского конкурса «Студенческие киберспортивные игры – Фергана 2025».
Заместитель хокима Джизакской области Акмал Савурбаев принял участие в церемонии открытия мероприятия и рассказал о возможностях, которые создаются для молодежи, проекте «Dolzarb 90 kun» и важности киберспорта.
В рамках конкурса команды соревновались по следующим киберспортивным дисциплинам: Counter Strike 2, Dota 2, FC25 и Fijital Just Dance. Участники боролись за первенство.
Соревнование было организовано по 4 дисциплинам, в нем приняли участие команды из 5 высших учебных заведений области. В каждой команде по 13 участников.
Сегодняшние соревнования продлятся до 16:00. По итогам соревнований команды-победители по каждому направлению будут поощрены на церемонии награждения.
Команды-победители отборочного тура получат право на участие в республиканском этапе, который пройдет в Фергане 23-25 ​​июня 2025 года.
Желаем успехов командам, участвующим в соревнованиях.
Киберспорт — важная площадка, позволяющая современной молодежи продемонстрировать свой интеллектуальный и соревновательный потенциал.