Jizzax politexnika instituti Kimyo muhandisligi fakulteti O‘zbek va xorijiy tillar kafedrasi dotsenti H. Mustafoqulova 2025-yil 31-iyul – 4-avgust kunlari Turkiyaning nufuzli Istanbul-Beykent universitetida bo‘lib o‘tgan "11th International Entrepreneurship and Social Sciences" nomli xalqaro kongressda muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Mazkur kongressda kafedra professor-o‘qituvchilari R. Boqiyeva, Z. Qo‘ychiyeva, G. Madiyeva va N. Dusbayevalar ham onlayn shaklda ishtirok etdilar.
Dotsent H. Mustafoqulova kongress doirasida “Xorijiy tillarni o‘yin usulida o‘rgatishning dolzarb muammolari” mavzusida taqdimot bilan ishtirok etdi. Ushbu mavzu xalqaro ishtirokchilar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi va ilmiy munozaralarga sabab bo‘ldi.
Shuningdek, maktabgacha taʼlim muassasalarida yozish va o‘qishsiz o‘yin orqali o‘qitishning zamonaviy usullari ko‘plab ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.
Taqdimot yakunida dotsent H. Mustafoqulova kongress ishtirokchilariga Jizzax politexnika instituti faoliyati haqida batafsil ma’lumot berdi va kelgusida institutda o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan xalqaro konferensiyalarda ishtirok etishga taklif qildi.

Представитель Джизакского политехнического института успешно выступила на престижном международном конгрессе
Доцент кафедры узбекского и иностранных языков факультета химической инженерии Джизакского политехнического института Х. Мустафокулова успешно приняла участие в 11-м Международном конгрессе по предпринимательству и социальным наукам, который прошёл в престижном университете Бейкент (г. Стамбул, Турция) с 31 июля по 4 августа 2025 года.
Также в работе конгресса в онлайн-формате приняли участие преподаватели кафедры — Р. Бокиева, З. Куйчиева, Г. Мадиева и Н. Дусбаева.
В рамках мероприятия доцент Х. Мустафокулова выступила с презентацией на тему: «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков в игровой форме», которая вызвала живой интерес у участников из разных стран и стала предметом оживлённых научных дискуссий.
Особое внимание также было уделено современным методам обучения в дошкольных учреждениях с использованием игровых подходов без чтения и письма, которые произвели положительное впечатление на участников.
В завершение выступления доцент Х. Мустафокулова представила деятельность Джизакского политехнического института и пригласила всех участников и организаторов на предстоящие международные конференции, которые будут проводиться на базе института.