Jizzax politexnika instituti Kimyo muhandisligi fakulteti O‘zbek va xorijiy tillar kafedrasi dotsenti H. Mustafoqulova 2025-yil 31-iyul – 4-avgust kunlari Turkiyaning nufuzli Istanbul-Beykent universitetida bo‘lib o‘tgan "11th International Entrepreneurship and Social Sciences" nomli xalqaro kongressda muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Mazkur kongressda kafedra professor-o‘qituvchilari R. Boqiyeva, Z. Qo‘ychiyeva, G. Madiyeva va N. Dusbayevalar ham onlayn shaklda ishtirok etdilar.
Dotsent H. Mustafoqulova kongress doirasida “Xorijiy tillarni o‘yin usulida o‘rgatishning dolzarb muammolari” mavzusida taqdimot bilan ishtirok etdi. Ushbu mavzu xalqaro ishtirokchilar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi va ilmiy munozaralarga sabab bo‘ldi.
Shuningdek, maktabgacha taʼlim muassasalarida yozish va o‘qishsiz o‘yin orqali o‘qitishning zamonaviy usullari ko‘plab ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.
Taqdimot yakunida dotsent H. Mustafoqulova kongress ishtirokchilariga Jizzax politexnika instituti faoliyati haqida batafsil ma’lumot berdi va kelgusida institutda o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan xalqaro konferensiyalarda ishtirok etishga taklif qildi.

Associate Professor H. Mustafoqulova of the Department of Uzbek and Foreign Languages at the Faculty of Chemical Engineering, Jizzakh Polytechnic Institute, successfully participated in the 11th International Congress on Entrepreneurship and Social Sciences, held at the prestigious Istanbul Beykent University, Turkey, from July 31 to August 4, 2025.
Professors R. Boqiyeva, Z. Qo‘ychiyeva, G. Madiyeva, and N. Dusbayeva from the same department also took part in the congress online.
At the event, Associate Professor H. Mustafoqulova presented on the topic “Current Issues in Teaching Foreign Languages through Games”, which attracted significant interest from international participants and sparked active academic discussions.
Additionally, the modern methods of teaching in preschool institutions through play-based approaches without reading and writing were also well-received by the audience.
At the end of her presentation, Associate Professor Mustafoqulova introduced the activities of Jizzakh Polytechnic Institute and extended an invitation to the congress participants and organizing committee to take part in upcoming international conferences to be held at the institute.