“Bo‘sh ish o‘rinlari” mehnat yarmarkasi tashkil etildi
Bugun Jizzax viloyati hokimligi, viloyat prokuraturasi hamda Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi tashabbusi bilan navbatdagi “Bo‘sh ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi” Jizzax davlat pedagogika universitetida tashkil etildi.
Yarmarkada viloyatimizdagi oliy ta’lim muassasalarining bitiruvchi yoshlari hamda munosib ish qidirib yurgan ish bilan band bo‘lmagan fuqarolar ishtirok etdi.
Mazkur mehnat yarmarkasida Jizzax politexnika instituti professor-o‘qituvchilari, xodimlari hamda bitiruvchilari institut rahbariyati boshchiligida faol ishtirok etdilar.
Bu kabi tadbirlardan ko‘zlangan asosiy maqsad — bitiruvchilarning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, oliy ta’lim muassasalari bilan ish beruvchilar o‘rtasida samarali muloqot maydonini yaratish orqali yoshlarni ish bilan ta’minlash imkoniyatlarini kengaytirishdan iborat hisoblanadi.

Сегодня по инициативе хокимията Джизакской области, областной прокуратуры и Департамента по сокращению бедности и занятости населения в Джизакском государственном педагогическом университете прошла очередная «Ярмарка вакансий».
В ярмарке приняли участие выпускники высших учебных заведений нашей области и безработные граждане, ищущие достойную работу.
В ярмарке активное участие приняли профессора, преподаватели, сотрудники и выпускники Джизакского политехнического института во главе с руководством института.
Основная цель подобных мероприятий — укрепить интеграцию выпускников в рынок труда, а также расширить возможности трудоустройства молодежи путем создания эффективной площадки для диалога между высшими учебными заведениями и работодателями.