Bugun Jizzax politexnika instituti rektorining bitiruvchilar bandligini ta’minlash bo‘yicha navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ochilov, dekanlar, kafedra mudirlari hamda bitiruvchilarni ish bilan ta’minlashda ko‘maklashishga mas’ul professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida yurtboshimiz tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan bajarilayotgan ishlar atroflicha tahlil qilindi.
Topshiriqlar ijrosini sifatli va o‘z vaqtida bajarish yuzasidan mas’ullarga ustuvor vazifalar belgilab berildi.
Bitiruvchilar bandligini ta’minlash borasida berilgan topshiriqlarni bajarishda sustkashlikka yo‘l qo‘yayotgan mas’ullar ogohlantirildi.

Today, the next meeting of the rector of the Jizzakh Polytechnic Institute on ensuring graduate employment was held.
The meeting was attended by Vice-Rector for Academic Affairs M. Ochilov, deans, heads of departments, and professors and teachers responsible for assisting in providing employment to graduates.
During the meeting, the work being carried out on the implementation of the instructions given by our head of state (https://t.me/Press_Secretary_Uz/6068) was analyzed in detail.
Priority tasks were set for those responsible for the high-quality and timely implementation of the instructions.
Those responsible for laxity in fulfilling the instructions given to ensure graduate employment were warned.