Jizzaxda “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahrida yoshlarga yangi imkoniyatlar eshigini ochadigan, ularning bandligini ta’minlash, munosib ish o‘rinlariga yo‘naltirish hamda tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etishga xizmat qiluvchi “TalabaExpo – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, “O‘zmilliybank” AJ Jizzax viloyat bosh boshqarmasi hamda “Kelajakka qadam” markazi hamkorligida tashkil etildi.
Tadbir davomida bitiruvchi yoshlar “Kelajakka qadam” kasb yarmarkasi bilan yaqindan tanishishdi, turli soha va yo‘nalishlarga oid pavilyonlarda taqdim etilgan imkoniyatlar bilan shug‘ullanish imkoniga ega bo‘ldilar. Bu yerda bitiruvchi yoshlar uchun ish o‘rinlari, amaliyot dasturlari, startap g‘oyalari hamda tadbirkorlik loyihalari bo‘yicha keng ko‘lamli ma’lumotlar berildi.

В Джизаке прошла профессиональная выставка «TalabaExpo – 2025», которая открывает новые возможности для молодежи, обеспечивает ее трудоустройство, направляет на достойную работу и широко привлекает к предпринимательской деятельности.
Мероприятие было организовано совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Джизакским областным управлением АО «Узмиллийбанк» и Центром «Шаг в будущее».
В ходе мероприятия молодые выпускники ознакомились с профессиональной ярмаркой «Шаг в будущее», воспользовались возможностями, представленными в павильонах по различным направлениям и сферам деятельности. Здесь молодым выпускникам была предоставлена обширная информация о вакансиях, программах стажировок, стартап-идеях и предпринимательских проектах.