Jizzax politexnika instituti konferensiyalar zalida institut rektori Alisher Usmankulov boshchiligida bo‘lib o‘tgan navbatdagi yig‘ilish bugungi kunning dolzarb masalalariga bag‘ishlandi.
Unda institut rektori, fakultet dekanlari, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi xodimlari, Yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida talaba-yoshlarga qulaylik yaratish bo‘yicha qator aniq vazifalar belgilab berildi.
Jumladan, yangi o‘quv yili arafasida talabalarni talabalar turar joylariga joylashtirish jarayonini tizimli va adolatli yo‘lga qo‘yish, joylashtirish mezonlariga qat’iy amal qilish lozimligi ta’kidlandi.
Yig‘ilishda mustaqillik darslarini samarali tashkil etish, talaba-yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda jamoat xavfsizligini ta’minlash kabi dolzarb masalalar atroflicha muhokama qilindi

The next meeting, held in the conference hall of the Jizzakh Polytechnic Institute under the leadership of the rector of the institute, Alisher Usmankulov, was devoted to current issues.
It was attended by the rector of the institute, deans of faculties, employees of the Department of Youth Work, Spirituality and Enlightenment, deputy deans for youth affairs, and tutors.
During the meeting, a number of specific tasks were set to create convenience for students.
In particular, it was emphasized that on the eve of the new academic year, the process of placing students in student dormitories should be systematic and fair, and the placement criteria should be strictly adhered to.
The meeting discussed in detail such pressing issues as the effective organization of independence classes, support for students, meaningful organization of youth leisure, and ensuring public safety