Jizzax politexnika instituti konferensiyalar zalida institut rektori Alisher Usmankulov boshchiligida bo‘lib o‘tgan navbatdagi yig‘ilish bugungi kunning dolzarb masalalariga bag‘ishlandi.
Unda institut rektori, fakultet dekanlari, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi xodimlari, Yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida talaba-yoshlarga qulaylik yaratish bo‘yicha qator aniq vazifalar belgilab berildi.
Jumladan, yangi o‘quv yili arafasida talabalarni talabalar turar joylariga joylashtirish jarayonini tizimli va adolatli yo‘lga qo‘yish, joylashtirish mezonlariga qat’iy amal qilish lozimligi ta’kidlandi.
Yig‘ilishda mustaqillik darslarini samarali tashkil etish, talaba-yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda jamoat xavfsizligini ta’minlash kabi dolzarb masalalar atroflicha muhokama qilindi

Наша главная цель — создать высокий уровень комфорта для студентов и подготовить квалифицированных специалистов, предоставляя современные знания.
Очередное совещание, состоявшееся в конференц-зале Джизакского политехнического института под руководством ректора института Алишера Усманкулова, было посвящено текущим вопросам.
В нем приняли участие ректор института, деканы факультетов, сотрудники отдела по работе с молодежью, духовности и просветительства, заместители деканов по работе с молодежью и преподаватели.
В ходе совещания был поставлен ряд конкретных задач по созданию удобств для студентов.
В частности, было подчеркнуто, что в преддверии нового учебного года процесс размещения студентов в студенческих общежитиях должен быть системным и справедливым, а критерии размещения должны строго соблюдаться.
На совещании подробно обсуждались такие актуальные вопросы, как эффективная организация самостоятельности занятий, поддержка студентов, содержательная организация досуга молодежи, обеспечение общественной безопасности.