Bugun Jizzax politexnika instituti konferensiyalar zalida institut rektori Alisher Usmankulov boshchiligida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda institut rektori, soha prorektorlari, bo‘lim boshliqlari, “Energetika muhandisligi” fakultetiga qarashli kafedralar mudirlari hamda fakultet professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda bugungi kunga qadar fakultetda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilinib, oldinda turgan muhim vazifalar ko‘rib chiqildi.
Institut rektori tomonidan ta’lim sifati va samaradorligini oshirish hamda talabalarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish yuzasidan mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Yig‘ilish davomida “Energetika muhandisligi” fakultetiga yangi tayinlangan dekan Usanov Mehriddin Mustafayevich hamda “Oliy matematika” kafedrasiga tayinlangan mudir Adilov Bobur Baxridin o‘g‘li jamoaga tanishtirildi.
Institut rektori yangi tayinlangan fakultet dekaniga hamda kafedra mudirlariga mas’uliyatli vazifalarida omad tilab, oliygohimiz nufuzini yanada oshirish, ta’lim sifatini va ilmiy salohiyatni ko‘tarish yuzasidan topshiriqlar berdi.

В институте произошли новые назначения
Сегодня в конференц-зале Джизакского политехнического института под председательством ректора института Алишера Усманкулова состоялось очередное совещание.
В нём приняли участие ректор института, проректоры, заведующие кафедрами, заведующие кафедрами факультета «Энергетика», а также профессорско-преподавательский состав факультета.
На совещании были подведены итоги работы, проделанной факультетом на сегодняшний день, и рассмотрены важные задачи на будущее.
Ректор института дал соответствующие поручения ответственным лицам по повышению качества и эффективности образования, созданию дополнительных удобств для студентов.
В ходе совещания коллективу были представлены вновь назначенный декан факультета «Энергетика» Усанов Мехриддин Мустафаевич и вновь назначенный заведующий кафедрой «Высшая математика» Адилов Бобур Бахридин оглы.
Ректор института пожелал вновь назначенному декану факультета и заведующим кафедрами успехов в их ответственной работе и дал поручения по дальнейшему повышению престижа нашего университета, улучшению качества образования и укреплению научного потенциала.
Кстати, до своего назначения Мехриддин Усанов занимал должность заведующего кафедрой «Высшая математика».