Jizzax politexnika instituti Ijtimoiy fanlar kafedrasi professor-o‘qituvchilari xorijiy davlatlarda malaka oshirish rejasi asosida Qozog‘iston Respublikasidagi Muxtor Auezov nomidagi Janubiy-Qozog‘iston davlat universitetida dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
Tashrif davomida Falsafa va Tarix fanlaridan qator ma’ruza va seminar mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
Ilmiy-amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida Yo‘l xaritasi ishlab chiqildi.
Professor-o‘qituvchilar ilmiy-uslubiy faoliyatini takomillashtirish, talabalarni qo‘shma ta’lim dasturlariga jalb etish bo‘yicha muhim kelishuvlarga erishildi.
Ushbu tashrif tafsilotlari Qozog‘iston Respublikasining nufuzli ommaviy axborot vositalarida keng yoritilmoqda.

A New Stage of Scientific and Practical Cooperation
Within the framework of the international professional development program, the faculty members of the Department of Social Sciences at Jizzakh Polytechnic Institute are conducting classes at the Mukhtar Auezov South Kazakhstan State University (Republic of Kazakhstan).
During the visit, a series of lectures and seminars in Philosophy and History were delivered.
A roadmap for the further development of scientific and practical cooperation was developed.
Agreements were reached on enhancing the scientific and methodological activities of faculty members and involving students in joint educational programs.
The details of this academic visit are being widely covered in leading mass media outlets of the Republic of Kazakhstan.