23-Sentabr, 2025-yil
Jizzax viloyati Zomin tumani 1-sonli texnikumda Jizzax politexnika instituti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori M.Ochilov o‘qituvchilar hamda o‘quvchi-yoshlar bilan uchrashdi.
Tashrif davomida texnikumda amalga oshirilayotgan ishlar, o‘quv binolari, nazariy va amaliy mashg‘ulot xonalari hamda laboratoriyalar holati, jihozlar tayyorgarligi ko‘zdan kechirildi.
Yoshlar bilan uchrashuvda prorektor tomonidan institutning talabalarga ta’lim berish imkoniyati, institutda mavjud fakultetlar, kafedralar, ta’lim yo‘nalishlari va ilmiy laboratoriyalar haqida to‘liq axborot taqdim qilindi.
Shuningdek, institutda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, jumladan, o‘quv auditoriyalar, ilmiy markazlar, IT-Park, institut Axborot-resurs markazi, Axborot texnologiyalari markazi va institut yotoqxonasi bo‘yicha ma’lumot berildi.

At Technical School No. 1 in the Zamin district of the Jizzakh region, Vice-Rector for Academic Affairs of the Jizzakh Polytechnic Institute M. Ochilov met with teachers and students.
During the visit, the work being carried out at the technical school, the condition of educational buildings, theoretical and practical training rooms and laboratories, and the readiness of equipment were inspected.
At the meeting with the youth, the Vice-Rector provided complete information about the institute's ability to provide education to students, the faculties, departments, educational areas and scientific laboratories available at the institute.
Information was also provided on the conditions created for students at the institute, including educational auditoriums, scientific centers, IT-Park, the institute's Information Resource Center, the Information Technology Center and the institute's dormitory.