O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli bayoniga asosan har yili an’anaviy tarzda o‘tkaziladigan “Innowomenweek” — ixtirochi va tadbirkor xotin-qizlar haftaligi joriy yilda ham mamlakatimiz bo‘ylab keng ko‘lamda tashkil etilmoqda.
Shu munosabat bilan Jizzax politexnika institutida “Ayol, biznes, innovatsiya” mavzusida o‘quv seminari hamda tadbirkor va innovatsion loyiha muallifi bo‘lgan xotin-qizlar ko‘rgazmasi o‘tkazildi.
Tadbirni viloyat hokimi o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i G. Normurodova ochib berib, ayollarni innovatsion g‘oyalar va tadbirkorlik sohasidagi faolligi uchun tabrikladi.
Yakunda eng faol tadbirkorlar va innovatsion loyiha mualliflari bo‘lgan xotin-qizlar faxriy yorliqlar hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Bu kabi tadbirlar xotin-qizlarning ilmiy-ijodiy salohiyatini rivojlantirish, ularni innovatsion faoliyatga keng jalb etishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

According to the relevant statement of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, the traditionally held annual “Innowomenweek” - the week of women inventors and entrepreneurs - is being organized on a large scale throughout our country this year.
In this regard, a training seminar on the topic “Women, Business, Innovation” and an exhibition of women entrepreneurs and authors of innovative projects were held at the Jizzakh Polytechnic Institute.
The event was opened by the Deputy Khokim of the region, Head of the Department of Family and Women G. Normurodova, who congratulated women for their innovative ideas and activity in the field of entrepreneurship.
In the end, the most active entrepreneurs and women authors of innovative projects were awarded certificates of honor and souvenirs.
Such events are of great importance in developing the scientific and creative potential of women and engaging them in innovative activities.