O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli bayoniga asosan har yili an’anaviy tarzda o‘tkaziladigan “Innowomenweek” — ixtirochi va tadbirkor xotin-qizlar haftaligi joriy yilda ham mamlakatimiz bo‘ylab keng ko‘lamda tashkil etilmoqda.
Shu munosabat bilan Jizzax politexnika institutida “Ayol, biznes, innovatsiya” mavzusida o‘quv seminari hamda tadbirkor va innovatsion loyiha muallifi bo‘lgan xotin-qizlar ko‘rgazmasi o‘tkazildi.
Tadbirni viloyat hokimi o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i G. Normurodova ochib berib, ayollarni innovatsion g‘oyalar va tadbirkorlik sohasidagi faolligi uchun tabrikladi.
Yakunda eng faol tadbirkorlar va innovatsion loyiha mualliflari bo‘lgan xotin-qizlar faxriy yorliqlar hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Bu kabi tadbirlar xotin-qizlarning ilmiy-ijodiy salohiyatini rivojlantirish, ularni innovatsion faoliyatga keng jalb etishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

В Джизакском политехническом институте прошли образовательный семинар и выставка на тему «Женщины, бизнес, инновации»
Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан, в этом году по всей стране с большим размахом проводится традиционно проводимая ежегодная неделя женщин-изобретателей и предпринимателей «Innowomenweek».
В этой связи в Джизакском политехническом институте состоялся обучающий семинар на тему «Женщины, бизнес, инновации» и выставка работ женщин-предпринимателей и авторов инновационных проектов.
Мероприятие открыла заместитель хокима области, начальник Управления по делам семьи и женщин Г. Нормуродова, которая поздравила женщин с инновационными идеями и активностью в сфере предпринимательства.
В завершение наиболее активным предпринимателям и авторам инновационных проектов были вручены почетные грамоты и памятные подарки.
Подобные мероприятия имеют большое значение для развития научного и творческого потенциала женщин и вовлечения их в инновационную деятельность.