Jizzax politexnika institutida Erasmus+ Days 2025 doirasida onlayn sessiyalar bo‘lib o‘tdi. Tadbir davomida Erasmus+ dasturi imkoniyatlari, RELIEP va TEX4FUTURE loyihalari, shuningdek, talabalar uchun mo‘ljallangan dasturlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuvni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Jamshid Abdunazarov ochib berdi.
Shuningdek, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i Muhriddin Eshqulov Jizzax politexnika institutidagi Erasmus+ loyihalari misolida eng yaxshi tajribalar bilan o‘rtoqlashdi.
🎙 Spikerlar:
🔹 Mahmudjon Utkurov – Erasmus+ Milliy ofisi loyihalar menejeri
🔹 Jaxongir G‘afurov – Innovatsion texnologiyalar universiteti prorektori
🔹 Visola Rahmatullayeva – Erasmus+ Milliy ofisi loyihalar menejeri
Tadbir davomida:
🔸 ICM (International Credit Mobility) – xorijiy OTMlarda qisqa muddatli o‘qish (bir semestr yoki bir yil) imkoniyatlari,
🔸 EMJM (Erasmus Mundus Joint Master Degrees) – Yevropa universitetlarida qo‘shma magistratura dasturlari orqali grant asosida o‘qish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.

В Джизакском политехническом институте прошли онлайн-сессии в рамках программы Erasmus+ Days 2025. В ходе мероприятия была представлена подробная информация о возможностях программы Erasmus+, проектах RELIEP и TEX4FUTURE, а также программах для студентов.
Встречу открыл проректор по научной работе и инновациям Джамшид Абдуназаров.
Также Мухриддин Эшкулов, начальник отдела международного сотрудничества, поделился передовым опытом на примере проектов Erasmus+ в Джизакском политехническом институте.
🎙 Спикеры:
🔹 Махмуджон Уткуров – руководитель проектов Национального офиса Erasmus+
🔹 Джахонгир Гафуров – проректор Университета инновационных технологий
🔹 Висола Рахматуллаева – руководитель проектов Национального офиса Erasmus+
В ходе мероприятия была представлена подробная информация о:
🔸 ICM (International Credit Mobility) – возможностях краткосрочного обучения (один семестр или один год) в зарубежных вузах,
🔸 EMJM (Erasmus Mundus Joint Master Degrees) – возможностях обучения в европейских вузах по совместным магистерским программам на грантовой основе.