Ma’lumki, Jizzax politexnika instituti rahbariyati tomonidan institut talaba-yoshlarining bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlari uchun ko‘plab spektakl namoyishlari tashkil etib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 17-oktyabr kuni Jizzax viloyati musiqali drama teatrida Jizzax politexnika instituti talaba-yoshlari “O‘g‘ri” spektaklini tomosha qildilar.
Ushbu spektaklda rollarni Dog‘iston Respublikasi Ozarbayjon davlat drama teatri ijodkorlari ijro etishdi.
Spektakl teatr ijodkorlari tomonidan mahorat bilan ijro etildi. Spektakl tomoshabinlarga xush kayfiyat bag‘ishladi.
Mazkur spektakl komediya janrida bo‘lib, jamiyatdagi ochko‘zlik, talonchilik illatlari kulgu ostiga olinadi. Spektaklda jamiyatda hukm surgan ikkiyuzlamachilik, birovning haqidan qo‘rqmaslik, o‘zbo‘larmonlikni odat qilgan kimsalar kulgu orqali tanqid qilinadi. Spektaklda bu kabi illatlar davr, zamon, qonunlar o‘zgarishiga qaramay bugungi jamiyatda borligini, aslida jamiyatni izdan chiqarayotgan kichkina o‘g‘riliklar emas, yashirin eshiklar orqasidagi, ko‘zlardan pana joyda amalga oshirilayotgan talonchiliklar ekanidan tomoshabinni ogohlantirmoqchi bo‘ladi. Tomoshabin spektakl davomida sahnada aktyorlarni emas, jamiyatda har qadamda duch kelinayotgan voqealarni, o‘zi tanigan insonlarni ko‘radi. Spektakl so‘nggida esa o‘zi izlagan savollariga javob ham topadi.

Как известно, руководство Джизакского политехнического института организует множество спектаклей для студентов института, чтобы они могли с пользой провести свободное время.
В частности, 17 октября этого года студенты Джизакского политехнического института посмотрели спектакль «Вор» в Джизакском областном музыкально-драматическом театре.
Роли в спектакле исполнили постановщики Азербайджанского государственного драматического театра Республики Дагестан.
Спектакль был мастерски исполнен создателями театра. Спектакль подарил зрителям хорошее настроение.
Этот спектакль написан в жанре комедии, в нем высмеиваются такие пороки общества, как жадность и грабеж. В спектакле посредством смеха критикуются лицемерие, бесстрашие и высокомерие, царящие в обществе. Спектакль пытается предупредить зрителя о том, что подобные пороки существуют и в современном обществе, несмотря на смену эпох, времён и законов, и что на самом деле это не мелкие кражи, дестабилизирующие общество, а грабежи, совершаемые за потайными дверями, в местах, скрытых от посторонних глаз. В ходе спектакля зрители видят не актёров на сцене, а события, с которыми они сталкиваются на каждом шагу в обществе, знакомых им людей. В конце спектакля они также находят ответы на вопросы, которые так долго искали.