Ma’lumki, Jizzax politexnika instituti rahbariyati tomonidan institut talaba-yoshlarining bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlari uchun ko‘plab spektakl namoyishlari tashkil etib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 17-oktyabr kuni Jizzax viloyati musiqali drama teatrida Jizzax politexnika instituti talaba-yoshlari “O‘g‘ri” spektaklini tomosha qildilar.
Ushbu spektaklda rollarni Dog‘iston Respublikasi Ozarbayjon davlat drama teatri ijodkorlari ijro etishdi.
Spektakl teatr ijodkorlari tomonidan mahorat bilan ijro etildi. Spektakl tomoshabinlarga xush kayfiyat bag‘ishladi.
Mazkur spektakl komediya janrida bo‘lib, jamiyatdagi ochko‘zlik, talonchilik illatlari kulgu ostiga olinadi. Spektaklda jamiyatda hukm surgan ikkiyuzlamachilik, birovning haqidan qo‘rqmaslik, o‘zbo‘larmonlikni odat qilgan kimsalar kulgu orqali tanqid qilinadi. Spektaklda bu kabi illatlar davr, zamon, qonunlar o‘zgarishiga qaramay bugungi jamiyatda borligini, aslida jamiyatni izdan chiqarayotgan kichkina o‘g‘riliklar emas, yashirin eshiklar orqasidagi, ko‘zlardan pana joyda amalga oshirilayotgan talonchiliklar ekanidan tomoshabinni ogohlantirmoqchi bo‘ladi. Tomoshabin spektakl davomida sahnada aktyorlarni emas, jamiyatda har qadamda duch kelinayotgan voqealarni, o‘zi tanigan insonlarni ko‘radi. Spektakl so‘nggida esa o‘zi izlagan savollariga javob ham topadi.

As is known, the leadership of the Jizzakh Polytechnic Institute has been organizing many performances for the students of the institute to spend their free time meaningfully.
In particular, on October 17 of this year, students of the Jizzakh Polytechnic Institute watched the play "The Thief" at the Jizzakh Regional Musical Drama Theater.
The roles in this play were performed by the creators of the Azerbaijan State Drama Theater of the Republic of Dagestan.
The play was skillfully performed by the theater creators. The play gave the audience a good mood.
This play is in the comedy genre, and the vices of greed and robbery in society are ridiculed. In the play, the hypocrisy, fearlessness, and arrogance that prevail in society are criticized through laughter. The play tries to warn the audience that such vices exist in today's society despite the changes in eras, times, and laws, and that in reality, they are not petty thefts that are destabilizing society, but robberies that are carried out behind hidden doors, in places that are hidden from prying eyes. During the play, the audience sees not the actors on stage, but the events that they encounter at every step in society, the people they know. At the end of the play, they also find answers to the questions they have been looking for.