Jizzax politexnika institutida bitiruvchilarning bandligini ta’minlash, ularning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, mustaqil fikrlaydigan yuqori malakali kadrlar tayyorlash jarayonini sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
16-oktabr kuni institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov “Hududiy elektr tarmoqlari” AJ Jizzax hududiy filiali direktori Jasur Baltayev bilan uchrashdi.
Muloqot doirasida ikki tomonlama hamkorlik aloqalarni yangi bosqichga olib chiqish, soha bitiruvchilari bandligini ta’minlash, dual ta’lim, amaliyot jarayonlari samarali tashkil etish hamda bir qator yo‘nalishlar bo‘yicha aniq maqsad va vazifalar belgilab olindi.
Rektor bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash uchun barcha choralar ko‘rilayotgani, talabalarning qiziqishi, istaklari va qobiliyatini o‘rganish asosida ularni tashkilot va idoralarga yo‘naltirilayotganligi hamda har bir bitiruvchini ish bilan ta’minlash masalasi kun tartibida ekanligini qayd etdi.

Джизакский политехнический институт проводит масштабную работу по трудоустройству выпускников, усилению их интеграции на рынок труда и выводу процесса подготовки высококвалифицированных, самостоятельно мыслящих кадров на качественно новый уровень.
16 октября ректор института, доктор технических наук, профессор Алишер Усманкулов встретился с директором Джизакского областного филиала АО «Региональные электрические сети» Джасуром Балтаевым.
В ходе беседы были поставлены конкретные цели и задачи по ряду направлений, включая вывод двустороннего сотрудничества на новый уровень, обеспечение трудоустройства выпускников по специальности, эффективную организацию дуального обучения и стажировок, а также создание ряда направлений.
Ректор отметил, что принимаются все меры для трудоустройства выпускников, осуществляется распределение студентов по организациям и подразделениям с учетом их интересов, желаний и способностей, и что вопрос трудоустройства каждого выпускника находится на повестке дня.