Jizzax politexnika institutida bitiruvchilarning bandligini ta’minlash, ularning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, mustaqil fikrlaydigan yuqori malakali kadrlar tayyorlash jarayonini sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
16-oktabr kuni institut rektori, texnika fanlari doktori, professor Alisher Usmankulov “Hududiy elektr tarmoqlari” AJ Jizzax hududiy filiali direktori Jasur Baltayev bilan uchrashdi.
Muloqot doirasida ikki tomonlama hamkorlik aloqalarni yangi bosqichga olib chiqish, soha bitiruvchilari bandligini ta’minlash, dual ta’lim, amaliyot jarayonlari samarali tashkil etish hamda bir qator yo‘nalishlar bo‘yicha aniq maqsad va vazifalar belgilab olindi.
Rektor bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash uchun barcha choralar ko‘rilayotgani, talabalarning qiziqishi, istaklari va qobiliyatini o‘rganish asosida ularni tashkilot va idoralarga yo‘naltirilayotganligi hamda har bir bitiruvchini ish bilan ta’minlash masalasi kun tartibida ekanligini qayd etdi.

Jizzakh Polytechnic Institute is carrying out extensive work to ensure the employment of graduates, strengthen their integration into the labor market, and raise the process of training highly qualified, independent-thinking personnel to a qualitatively new level.
On October 16, the rector of the institute, Doctor of Technical Sciences, Professor Alisher Usmankulov met with Jasur Baltayev, director of the Jizzakh regional branch of JSC “Regional Electric Networks”.
As part of the conversation, specific goals and objectives were set in a number of areas, including bringing bilateral cooperation to a new level, ensuring the employment of graduates in the field, effectively organizing dual education and internship processes, and establishing a number of areas.
The rector noted that all measures are being taken to provide graduates with employment, that students are being directed to organizations and departments based on their interests, desires, and abilities, and that the issue of providing employment to each graduate is on the agenda.