Mazkur uchrashuvda Nankin Turizm Instituti va Sujou Universiteti professori Xiao Fei, o‘qituvchi Zhou Xiaofeng, tadbirkorlar Li Zhikun, Lam Ming Keung va Wu Tiezheng, Jizzax politexnika instituti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Jamshid Abdunazarov, qo‘shma ta’limlarni muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i Aziz Nishonov hamda xalqaro reytinglar va indekslar bilan ishlash bo‘yicha mas’ul Sherzod Qushakov ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘rtasida ta’lim, malaka oshirish va investitsiya yo‘nalishlarida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, shuningdek, kelgusida amalga oshiriladigan qo‘shma loyihalar yuzasidan dastlabki muzokaralar olib borildi.
Shuningdek, Nankinlik mehmonlarga institutning ilmiy salohiyati, xalqaro aloqalari va o‘quv infratuzilmasi haqida batafsil ma’lumot berildi. Mehmonlar Jizzax politexnika institutining faoliyatini yuksak baholab, ta’lim jarayonida xalqaro tajriba almashish imkoniyatlari keng ekanini ta’kidladilar.
Nankin shahri vakillari Jizzax viloyatida malaka oshirish instituti tashkil etish tashabbusini ilgari surdilar. Ushbu tashabbus ikki tomonlama ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirish, o‘qituvchilar va talabalar malakasini oshirishda muhim qadam bo‘lishi qayd etildi.
Mazkur uchrashuv ikki tomon o‘rtasida do‘stona aloqalar, ishonch va qo‘shma tashabbuslar uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

Делегация из Нанкина Китайской Народной Республики посетила Джизакский политехнический институт.
Во встрече приняли участие профессор Нанкинского института туризма и Сучжоуского университета Сяо Фэй, преподаватель Чжоу Сяофэн, предприниматели Ли Чжикунь, Лам Мин Кынг и У Течжэн, проректор по научной работе и инновациям Джизакского политехнического института Джамшид Абдуназаров, начальник отдела координации совместного образования Азиз Нишонов и ответственный за работу с международными рейтингами и индексами Шерзод Кушаков.
В ходе встречи состоялись предварительные переговоры сторон о налаживании сотрудничества в сфере образования, повышения квалификации и инвестиций, а также о будущих совместных проектах.
Гостям из Нанкина также была предоставлена ​​подробная информация о научном потенциале, международных связях и образовательной инфраструктуре института. Гости высоко оценили деятельность Джизакского политехнического института и отметили широкие возможности для обмена международным опытом в образовательном процессе.
Представители города Нанкин выступили с инициативой создания учебного института в Джизакской области. Было отмечено, что эта инициатива станет важным шагом в расширении двустороннего научно-практического сотрудничества, повышении квалификации преподавателей и студентов.
Эта встреча создаст новые возможности для укрепления дружеских отношений, доверия и совместных инициатив между двумя сторонами.