Mazkur uchrashuvda Nankin Turizm Instituti va Sujou Universiteti professori Xiao Fei, o‘qituvchi Zhou Xiaofeng, tadbirkorlar Li Zhikun, Lam Ming Keung va Wu Tiezheng, Jizzax politexnika instituti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Jamshid Abdunazarov, qo‘shma ta’limlarni muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i Aziz Nishonov hamda xalqaro reytinglar va indekslar bilan ishlash bo‘yicha mas’ul Sherzod Qushakov ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘rtasida ta’lim, malaka oshirish va investitsiya yo‘nalishlarida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, shuningdek, kelgusida amalga oshiriladigan qo‘shma loyihalar yuzasidan dastlabki muzokaralar olib borildi.
Shuningdek, Nankinlik mehmonlarga institutning ilmiy salohiyati, xalqaro aloqalari va o‘quv infratuzilmasi haqida batafsil ma’lumot berildi. Mehmonlar Jizzax politexnika institutining faoliyatini yuksak baholab, ta’lim jarayonida xalqaro tajriba almashish imkoniyatlari keng ekanini ta’kidladilar.
Nankin shahri vakillari Jizzax viloyatida malaka oshirish instituti tashkil etish tashabbusini ilgari surdilar. Ushbu tashabbus ikki tomonlama ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirish, o‘qituvchilar va talabalar malakasini oshirishda muhim qadam bo‘lishi qayd etildi.
Mazkur uchrashuv ikki tomon o‘rtasida do‘stona aloqalar, ishonch va qo‘shma tashabbuslar uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

The meeting was attended by Xiao Fei, professor of Nanjing Tourism Institute and Suzhou University, Zhou Xiaofeng, lecturer, entrepreneurs Li Zhikun, Lam Ming Keung and Wu Tiezheng, Jamshid Abdunazarov, vice-rector for scientific affairs and innovations of Jizzakh Polytechnic Institute, Aziz Nishonov, head of the department for coordination of joint education, and Sherzod Kushakov, responsible for working with international ratings and indices.
During the meeting, preliminary negotiations were held between the parties on establishing cooperation in the areas of education, advanced training and investment, as well as future joint projects.
The guests from Nanjing were also provided with detailed information about the scientific potential, international relations and educational infrastructure of the institute. The guests highly appreciated the activities of Jizzakh Polytechnic Institute and noted that there are wide opportunities for exchanging international experience in the educational process.
Representatives of the city of Nanjing put forward the initiative to establish a training institute in Jizzakh region. It was noted that this initiative will be an important step in expanding bilateral scientific and practical cooperation, improving the skills of teachers and students.
This meeting will create new opportunities for friendly relations, trust and joint initiatives between the two sides.