Xitoy Xalq Respublikasida xizmat safarida bo‘lib turgan Jizzax politexnika instituti vakillari — Avtomobilsozlik ilg‘or muhandislik maktabi direktori S.Djiyanbayev, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i M.Eshqulov, institut matbuot kotibi Jahongir Tulakov hamda “BYD Uzbekistan Factory” qo‘shma korxonasi xodimlar bo‘yicha ijrochi direktori N.Pirmetovalar Xitoyning yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan biri bo‘lgan Hefei texnologiya universitetiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida tomonlar o‘zaro ilmiy-akademik hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish masalalarini atroflicha muhokama qildilar. Xususan, qo‘shma fakultet tashkil etish, ta’lim dasturlarini integratsiya qilish, professor-o‘qituvchilar almashinuvi, investitsiya loyihalarini amalga oshirish, shuningdek, JizPIda sun’iy intellekt yo‘nalishida zamonaviy qo‘shma ilmiy-laboratoriya tashkil etish tashabbuslari ilgari surildi.
Mazkur uchrashuv ikki oliygoh o‘rtasidagi strategik hamkorlikni yanada mustahkamlash, innovatsion texnologiyalar, ilmiy tadqiqotlar va kadrlar tayyorlash sohasida o‘zaro tajriba almashish uchun muhim platforma bo‘ldi.

Delegation of Jizzakh Polytechnic Institute Visits Hefei University of Technology
Representatives of Jizzakh Polytechnic Institute who are currently on a business trip to the People’s Republic of China — Director of the School of Advanced Automotive Engineering Sirojiddin Djiyanbayev, Head of the International Cooperation Department Muhriddin Eshqulov, the institute’s Press Secretary Jakhongir Tulakov and Nilufar Pirmetova, Executive Director for Human Resources of the joint venture “BYD Uzbekistan Factory” — visited Hefei University of Technology, one of China’s leading higher education institutions.
During the visit, the parties thoroughly discussed ways to advance their scientific and academic cooperation to a new level. In particular, they explored initiatives including the establishment of a joint faculty, integration of educational programs, faculty exchange, implementation of investment projects, as well as the creation of a modern joint scientific laboratory in the field of artificial intelligence at JizPI.
The meeting served as an important platform for strengthening strategic cooperation between the two universities, exchanging experience in innovative technologies, scientific research, and personnel training.