Tashrifning asosiy maqsadi:
Mehmonlarni institut rektori Alisher Usmankulov, prorektorlar va institut professor-o‘qituvchilari kutib olishdi.
Uchrashuv davomida korxonaning ehtiyojlari, mavjud bo‘sh ish o‘rinlari, zarur kasbiy ko‘nikmalar hamda bitiruvchilar uchun amaliyot dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, mehmonlar Muhandislik maktabi faoliyati bilan tanishib, laboratoriyalar va innovatsion texnologiyalarni ko‘zdan kechirdilar.
Uchrashuv yakunida Jizzax politexnika instituti va “Jinting Automobile Electric” MChJ o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Bu kelgusidagi samarali hamkorlik uchun muhim qadam bo‘ldi.

Основная цель визита:
Гостей встретили ректор института Алишер Кадиркулович Усманкулов, проректоры и профессорско-преподавательский состав.
В ходе встречи обсуждены потребности компании в кадрах, имеющиеся вакансии, необходимые профессиональные навыки, а также организация стажировок для выпускников.
Гости также ознакомились с деятельностью Школы инженерии, осмотрели лаборатории, инновационные технологии и практические проекты студентов.
По итогам встречи был подписан Меморандум о сотрудничестве между Джизакским политехническим институтом и компанией “Jinting Automobile Electric” МЧЖ. Это стало важным шагом к дальнейшему плодотворному взаимодействию.